Fototapety na zeď i dveře: hodí se do každého pokoje!

Tapety rozhodně nejsou staromódním způsobem zvýraznění vašich stěn. Namísto malby je můžete použít, a to do každé místnosti (při výběru tapet do vlhkého prostředí, jako je třeba v koupelně, dbejte na to, aby byla tapeta dostatečně odolná vůči vlhkosti). Díky něčemu tak tradičnímu, jako jsou tapety, můžete získat moderní vzhled vašich stěn! Díky tapetám totiž můžete získat zajímavé vzory a tvary, které byste malbou nedocílili (bez pomoci odborníka).

Tapeta vs. fototapeta

Pokud nahlédnete do světa tapet, zjistíte, že můžete vybírat ze dvou možností. První jsou tapety, druhé fototapety (nebo také obrazové tapety). Klasické tapety se vyrábí z celé řady materiálů, jako je papír, vinyl, vlies nebo luxusní textil. To fototapety jsou novinkou na trhu, která se vyrábí na papírový nebo vliesoví podklad. Je ve formě zajímavého obrázku – motivy přírody, vzory, zvířata a další. Oproti klasickým tapetám jsou tedy barevnější a nejsou určeny po celém obvodu zdí jedné místnosti. Asi nejzajímavější možností jsou 3D tapety. Velký výběr těchto nástěnných maleb na https://myloview.cz/

3D fototapeta s přírodou v obývacím pokoji

3D fototapeta s přírodou v obývacím pokoji

Fototapeta 3D

Zcela jedinečný vzhled místnosti zajistí fototapeta 3D. Vzor totiž skutečně vypadá „jako živý“. Jakoby vystupuje ze stěny a rozhodně na sebe přitahuje pozornost. Jeho výhodou je to, že dokáže opticky zvětšit jakýkoli prostor a případně (na základě zvoleného motivu) mu dodat pocit útulnosti. Motivem 3D tapet mohou být různé tvary, vzory, přírodní úkazy nebo dokonce části měst. Díky takovým fototapetám můžete ve svém domově získat originalitu.

3D fototapeta s koňmi ve cvalu v obývacím pokoji

3D fototapeta s koňmi ve cvalu v obývacím pokoji

3D fototapeta s krajinou v obývacím pokoji

3D fototapeta s krajinou v obývacím pokoji

Tapeta 3D

Pořídit si tento typ tapety, to je poměrně novinkou na trhu. Zatímco na klasické tapety můžeme narazit ještě v některých starých bytech a domech, tapeta 3D figuruje jen v těch novějších. Dříve totiž nebyly takové tapety k dostání. Kdo si chtěl vyzdobit dům nějakým obrázkem, musel si koupit obraz, plakát nebo zaplatit šikovného malíře.

3D fototapeta na dveřích v obývacím pokoji

3D fototapeta na dveřích v obývacím pokoji

3D tapety na zeď

Pozor, na trhu jsou dva druhy 3D tapety na zeď. Papírové a vliesové. Papírové jsou levnější a dostupné v celé řadě motivů, vliesové jsou odolnější (a to vůči oděru i vlhku), můžete je použít do jakékoli místnosti. Jsou však dražší. A každý z těchto materiálů se na zeď lepí trochu jiným způsobem. Něco ale mají přece jen společné. Při jejich lepení je ideální teplota kolem 20 °C a žádný průvan. Vzhledem k tomu, že tapety zakoupíte ve formě role, je dobré ji několik dnů před lepením rozložit, aby se vyrovnala. Lepení bude mnohem snazší. Zjistěte, zda je lepidlo součástí balení.

Datum vydání: 25. 8. 2022

Edit: