Jak vybrat kvalitní ručník?

Od ručníků očekáváme zejména savost a jemnost. Při vybírání ručníků a osušek všichni chceme, aby nám dlouho vydržely. Potřebujeme je dobře vyprat a při utírání cítit jejich hebkost. Proto musíme koupit kvalitní ručníky. Čeho si všímat při nákupu?

Při nákupu ručníků si všímejte hlavně toho, z jakého jsou materiálu a jakou mají gramáž. Sledujte délku vláken, barvu i to, kdo je výrobcem. Ručníky i osušky musí být příjemné na dotek, jemné k pokožce a velmi savé. Gramáž nám dává informace o tom, kolik bavlněné příze bylo použito na 1 m2 froté. Důležitý je i kvalitní materiál, jako třeba bavlna. Víte, odkud pochází nejkvalitnější bavlna? Je to Egejský poloostrov a Egypt. To jsou totiž oblasti, kde je málo srážek, což bavlně vyhovuje.

Klasifikace ručníků podle váhy

Kvalitní ručník a osuška musí mít dostatečnou gramáž, která se pohybuje v rozmezí od 450 do 550 g/m2. Jakmile najdete v informacích o výrobku nebo na štítku nižší číslo, z ručníku bude brzy hadr. Navíc neušetříte, protože nízká cena bude vyvážena nízkou životností. Výrobce gramáž však uvádět nemusí. Pokud si za svým kvalitním výrobkem stojí, určitě to udělá. Produkty bez udané gramáže nebudou stát za nic.

  • Lehké ručníky a osušky – 250 – 350 g/m2 – hodí se jako pracovní
  • Střední ručníky a osušky – 350 – 450 g/m2 – na cestu do tělocvičny i fitka
  • Těžké ručníky a osušky – 450 – 550 g/m2 – do koupelny i na pláž
  • Velmi těžké ručníky a osušky – nad 550 g/m2 – luxusní, ale déle schnou

Jaké jsou předpoklady pro kvalitní ručník?

Ručník má být měkký a savý. To zajistí vlastnost suchého, trubicovitého, bavlněného vlákna, které nasává vlhkost zcela přirozeně. Nejlépe tedy saje ručník z bavlny, pokud je ale vyroben z kvalitní, čisté, bavlněné příze. Stejně důležitá jsou i použitá vlákna na přízi. Je to dlouhá neboli česaná příze a krátká neboli vřetenová příze. S vřetenovou přízí se můžeme setkat na pracovních ručnících. Froté ručníky bývají z dlouhých vláken, kdy je příze pevnější, má vyšší schopnost nasávat vlhkost a delší životnost. Kompletního rádce při nákupu najdete zde.

Myslete na praní už při výběru ručníku

Protože se ručníky perou minimálně jednou týdně, musí být opravdu kvalitní. Vsadit na kvalitu se proto rozhodně vyplatí. Před prvním použitím musíme ručníky a osušky nejprve dvakrát po sobě vyprat. Některá vlákna se uvolní, jiná se zase utáhnou a očka se nezatrhnou. Odstraní se také chemické látky a změkčovadla, často přidávaná při výrobě. Na co si dát pozor? Ručníky a osušky nikdy nežehlete, ať nepolámete jemná vlákna! Při praní nepoužívejte aviváž, která poškozuje vlákna a snižuje savost. Vybírejte ručníky, které se dají vyprat na 60 °C, ať odstraníte bakterie.

Ručník nebo osušku?

Osuška je velká a slouží k osušení celého těla, nebo si ji můžeme vzít třeba k vodě. Ručník je menší a používáme jej hlavně k osušení rukou a obličeje. Do koupelny proto určitě potřebujeme obojí. Nejčastější rozměry ručníků a osušek jsou 30×50 cm, 50×90 cm, 50×100 cm, 70×130 cm a 70×140 cm, určitě však najdete i jiné velikosti. Lze je také zakoupit v sadě a doladit svou koupelnu do jednoho tónu.

Froté ručníky a osušky se zaručenou hebkostí

Froté ručníky a osušky jsou prověřenou klasikou pro šetrnou a komfortní péči o pokožku díky měkkosti a savosti. Prodávají se v mnoha barvách, samostatně i v sadách a zapadnou do každé koupelny. Ty kvalitní se dají vyprat na 60 °C. Varianta Exklusiv má vysokou savost. Ručníky jsou antibakteriální, jemné, s gramáží 580 g/m2. Velké plážové osušky jsou v rozměrech 100×180, 90×170 a 90×160 cm. Jsou z kvalitní, vysoce savé, česané a jemné 100% bavlny, s gramáží 440 g/m2 a dají se vyprat na 60 °C pro zbavení písku, soli i chloru.

Bambusové ručníky s antibakteriálními vlastnosti

Bambusová vlákna mají antibakteriální vlastnosti, vysokou savost, jemnost a hebkost. Stačí je vyprat na 40 °C, protože přirozeně zabraňují množení bakterií a vzniku zápachu, proto jsou vhodné i pro alergiky. Jsou vyrobeny z kvalitních bambusových vláken v kombinaci s dlouhovláknou česanou bavlnou, která jim dodá pevnost, stálost a dlouhou životnost.

Speciální hotelové ručníky a osušky

Kvalitní hotelové ručníky a osušky jsou vysoce odolné proti oděrům a opotřebení i při častém praní. Jsou speciálně určené pro hotely, penziony i wellness provozovny. Oceníte jejich kvalitu, savost, příjemný materiál a luxusní vzhled. Ručníky jsou dostupné ve velikostech 30×50 cm nebo 50×90 cm a osušky 70×130 cm.

Bavlněné a vaflové pracovní ručníky

Pracovní ručníky jsou odolné a praktické při práci. Vybírat můžete z mnoha barev a vzorů. Hodí se do průmyslových i domácích dílen a továrních závodů. Díky vysoké savosti a odolnosti dlouho vydrží i ve ztížených provozních podmínkách.

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 25. 1. 2020

Edit: