Jak vyzrát na vysoké nedoplatky za elektřinu? Zbavte se jich s našimi tipy

Foto: VV1ntermute, Pixabay

Elektřinu v našich domovech využíváme ke svícení, provozu elektrospotřebičů či topení. Jak snížit výdaje za energii, aniž byste se museli omezovat? Naučíme vás triky, díky kterým snadno ušetříte a nedoplatky za elektřinu se stanou minulostí.

Kolik platíte za kWh? Najděte si levnějšího dodavatele

Různí dodavatelé si nechávají za elektřinu zaplatit různou cenu. Nenechte se napálit a využijte kalkulačku elektřiny, díky které rychle odhalíte, jak výhodná vaše smlouva doopravdy je. Online srovnání vám poskytne přehled dodavatelů energií, mezi kterými si můžete vybrat podle ceny i jiných kritérií. Měsíčně tak můžete ušetřit i 1 000 Kč.

Energetičtí nenasytové – snižte spotřebu elektrospotřebičů

Pokud máte levný tarif a výhodnou smlouvu s dodavatelem, můžete dále šetřit na samotném provozu. Při pořizování nových spotřebičů vybírejte ty s označením A na energetickém štítku – mají nejnižší spotřebu. Ledničku, která má velmi vysoký odběr a běží nonstop, postavte mimo zdroje tepla a pravidelně ji odmrazujte (námraza o tloušťce 0,5 cm způsobuje nárůst spotřeby elektřiny až o 30 %).

Ohřev vody v bojleru regulujte podle potřeby – teplotu snižte na 50 °C, jednou za týden až dva však teplotu nárazově zvyšte na 60 °C kvůli vymýcení bakterií. Vyměňte staré žárovky za moderní úsporné nebo LED zářivky, které spotřebovávají minimum energie.

Pokud elektřinou i topíte, zaměřte se na teplotu v místnostech. V obývacím pokoji topte na zcela dostačujících 20 °C, na chodbách a v předsíni pak postačí teplota 15–18 °C. Vždy než odejdete z domova nebo se uložíte ke spánku, snižte teplotu ve všech místnostech. Tímto způsobem můžete ušetřit až třetinu výloh za teplo.

Úspora za elektřinu potěší vaši peněženku

Výdaje za elektřinu můžete efektivně snížit výběrem levnějšího dodavatele a několika základními triky, které vám pomohou spotřebu redukovat bez omezení života vaší rodiny. Naučte se chovat úsporně a užijte si uspořených peněz.

Komerční prezentace

Edit: