Jarní barvy v interiéru

Člověk je tvor stále jakoby nespokojený. V zimě se chvíli raduje, že padá sníh, ale vzápětí už toho má dost, raději by zase slunce a teplo, na které bude ale v létě žehrat… Ještěže jarní náladu v bytě nedělá jen slunce, že mu musíme trochu pomoci – přidat špetku barev a také slunné nálady.

Barevná škála doplňků, ale i nábytku osciluje už několik let mezi tóny fialovými a patří sem i růžová, a modrými – mezi nimi je zase i tyrkysová. Doplňují je přírodní neutrály v tónech písku, skály, kamene a země. A pak zelená a žlutá, což k přírodě samozřejmě také patří. Mění se jen intenzita barev a odstíny. Pro nadcházející sezónu přijdou nejvíce vhod ty pastelové a také vodové, jednoduše barvy jemné, které nepoplaší slabší jarní slunce. V interiéru ho podpoří teplý odstín jemně žluté, světle modrá zase evokuje bezmračnou oblohu. A zelená může pěkně zasvítit stejně jako první jarní tráva.

pokoj dokreslený barvami, Berliner Design (foto Axel Veit).

Kdo řekl, že svíce musí být stejné? Souprava svícnů a podnosů je značky Serax.

Nejlepší je kombinace teplých a studených tónů. Vedle sebe lépe vyniknou a navzájem se podpoří. Modrá trochu srazí růžovou a růžová něžně rozsvítí modrou. Ideální…

Konvičku Teagether navrhlo studio Lorier. Vlevo Marlon Lounge Group

Benátské sklo, autor Vittorio Zecchin

Stůl, který spojíte či rozdělíte. Valsecchi

Připravila: Vladimíra Storchová
Foto: archiv firem a autorky

Více informací se nachází v březnovém vydání z roku 2017, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

Edit: