Je to na beton!

Je šedivý, chladný a těžký, tím více je však předurčen k výjimečnosti a plnění specifických rolí v interiéru. Beton tu není žádným nováčkem, ale stále se šíří jeho možnosti i uplatnění.

MALÉ I VELKÉ

V podobě jednotlivých doplňků se beton či jeho imitace pomalu šíří i do běžných domácností: tu je to květináč, tu miska, váza, popelník, mýdlenka či vypínač. Stále častější je ale na velkých plochách, a to na nábytkových dvířkách i klasických dveřích a samozřejmě na stěnách. „Vybetonovat“ si zeď už dnes můžete i sami, a to bez zvláštních úprav, asistencí odborníků či vysokých finančních nákladů. Kouzlo spočívá v nátěru s efektem betonu, s nímž lze různě pracovat, strukturovat jej a dodat tak betonové stěně osobitost.

Do interiéru beton vnese elegantně industriální vzhled. Atraktivitu betonových zařizovacích předmětů zvyšují póry, které se přirozeně vyskytují na povrchu.

 

Jana a Marek Bilkovi,
společnost CRÉER s. r. o.

Jaké místo má beton v interiéru a jaké skýtá možnosti?

„Dnešní technologie výroby betonu umožňují jeho téměř neomezené využití. Protože je to tradiční a přírodní materiál, je velice oblíbený a dá se zakomponovat do většiny interiérů. Nejvíce uplatnění nachází v koupelně – v podobě umyvadla, vany, obkladu a doplňků. Velmi žádaný je i v kuchyni, v podobě pracovní kuchyňské desky, jídelního stolu nebo lavice. Beton lze ale využít i více rafinovaně, například při hudební reprodukci.“

 

Text: Kateřina Nová
Foto: archiv firem

Datum vydání: 30. 8. 2019

Edit: