Kabinet kuriozit

Možná sami nepatříte přímo k vášnivým sběratelům, ale z každé dovolené si přivezete nějaký suvenýr. Co třeba zkusit své poklady důstojně a zajímavě vystavit?

Stylové jídelně dodal atmosféru nostalgie nábytek s tradičními prvky i tapeta, dekorace a motivy obrázků. Vitrína 7 990 Kč, foto Ikea

Nadčasový styl vintage, který sází na věci s příběhem a patinou, objevil nový zdroj inspirace. Ovlivňuje ho obliba starých grafik, botanických a entomologických nákresů a ilustrací starých přírodopisných knih, které zobrazují exotické rostliny a další zástupce rostlinné nebo hmyzí říše. Těmito motivy si můžete vyzdobit svůj domov – zarámovat je jako obrazy, pověsit na zeď místo plakátů, případně postavit na police ve fotorámečcích. Nejzajímavější přírodniny (horniny, sušené plody apod.), ale také drobné africké i orientální sošky nebo kuriózní předměty po předcích zase můžete umístit na podstavce či pod skleněný poklop a udělat z nich „muzejní exponáty“ s osobním příběhem. Lze jim také vyhradit prostor ve vitríně nebo ve starožitném „skleníku“ po babičce místo porcelánového servisu.


foto Zahradní interiér

Ze starého herbáře

Toužíteli po autentických kresbách z herbáře, stačí si vybrat motiv, který se vám líbí nebo který nejlépe pasuje do vašeho interiéru – třeba do kuchyně či nad stůl do jídelny. Eshop zahradainterier.cz nabízí precizní tisky s ilustracemi plodů, listů a semen ořešáku, kdouloně, citrusů, mimózy i celé řady dalších stromů, květin nebo léčivých bylin. Vybrané grafiky už stačí jen vložit mezi magnetické lišty a pověsit je na zeď na vybrané místo. Ještě efektněji mohou tisky vypadat ve dvojici či trojici, ačkoli pak bude možná místnost tak trochu připomínat kabinet přírodopisu.

 

text Dita Fingerlandová
foto se souhlasem firem Ikea, Emako, Kareshop, Westwingnow,Bonami, Lahome, Malvarosa, Forliving, Almarashop, Malvis, Dedra, Kouzlo starých časů, Numismatika sova, Zahradní interiér

 

Datum vydání: 5. 10. 2021

Edit: