Křemičitý písek jako multifunkční materiál k vašemu domu

Křemičitý písek má široký rozsah využití. Do pískoviště se moc nehodí, ale vynahradí to tam, kde potřebujete plně sypký materiál, který vyplní každou mezeru. Přečtěte si, kde všude vám může křemičitý písek pomoci.

Co je to křemičitý písek?

Křemičitý písek je tvořen jediným druhem minerálu, a to křemenem. Vzniká zvětráváním horniny bohaté na SiO2 a je opracován do zaobleného tvaru řekou či mořem. Jedná se o chemicky i mechanicky odolnou surovinu, která se těží v pískovnách na území České republiky. Jedno z nejrozsáhlejších míst těžby je Střeleč, na dohled od zříceniny Trosky v Českém ráji.

foto Pixabay

Křemičitý písek je skvělým společníkem pro trávník

Máte hutnou jílovitou půdu, která je neustále zamokřená? V takových podmínkách se nedaří trávě ani jiným rostlinám, protože jim ve vlhku uhnívají kořeny. Pomoc najdete v písku křemičitém. Jemný materiál dokáže provzdušnit zeminu a problém tak snadno vyřešíte vysypáním křemičitého písku do trávníku. Pokud chcete půdě dopřát výjimečnou péči, nezapomeňte ani na prvotní provzdušnění válcem s jemnými a pravidelně rozmístěnými bodci. Ale postačí i obyčejný posyp, kde použijete křemičitý písek. Trávník vám bude vděčný.

Křemičitý písek vyplní každou mezeru

Křemičitý písek na dlažbu dokonale vyplní spáry na vašich chodnících či ve dvoře mezi jednotlivými dlaždicemi. Klasický písek obsahuje jílové minerály, které jej drží pohromadě. Příkladem jsou dětské bábovičky na pískovišti, které velmi dlouho při vlhkosti zachovávají svůj tvar. Naproti tomu je zásypový křemičitý písek bez této příměsi a jednotlivá zrna snáze pronikají do každé škvíry. Pokud je suchý, dokonale se rozmetá koštětem a nelepí se na něj.

Pískování s křemičitým pískem

Křemičitý písek na pískování vyřeší problémy se zašlými materiály. Ať už je to beton, kámen, kov nebo staré trámy, můžete je zbavit nánosů starých časů. Usměrněný proud jednotlivých zrníček křemičitého písku odstraní svrchní vrstvu a vše vypadá jako nové. Pro tyto účely se hodí jeho jemná frakce do 2 mm.

Proč je nejlepší pytlovaný křemičitý písek?

Křemičitý písek volně ložený je snadno k sehnání, ale písek uložený v pytlích má nesporné výhody. Jsou jimi jednoduchá manipulace a nenáročnost skladování. Balení má 25 kg. Takto těžký pytel naloží i silná žena do koleček a odveze na místo určení. Každý pytel je opatřen ventilem, který jednoduše uzavřete. Křemičitý písek v suchu uchováte pro další použití.

Kde nakoupíte křemičitý písek?

Potřebujete křemičitý písek v pytlích na vaši zahradu? E-shop Stonex.cz nabízí pytlovaný křemičitý písek balený po 25 kg. Zakoupit ho můžete již od jednoho kusu nebo na paletách o váze 400 kg nebo 800 kg. Pokud se budete chtít před nákupem poradit, na infolince na vás čekají odborníci. Doprava je po celé České republice zdarma.

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 25. 11. 2022

Edit: