Méně je někdy více: Inspirujte se vkusnou vánoční výzdobou

Jak připravit vkusnou vánoční výzdobu? Pokud vás nenadchly výrazné ozdoby, kterých jsou plné obchody, máme pro vás několik tipů na decentnější styl zdobení, který vytvoří příjemnou vánoční atmosféru.

Už pomalu přemýšlíte, jak si letos vyzdobíte byt, abyste se správně vánočně naladili? Trendy bývají všelijaké, držet se jich rozhodně nemusíte. Jestliže vyznáváte jednoduchost a máte rádi vkusnou výzdobu, budou vašemu domovu slušet nenápadné dekorace inspirované minimalismem a přírodou. Pojďte se na to podívat.

Bílými ozdobami nic nezkazíte. Jsou decentní, romantické a budou se hodit kamkoliv.

Severské Vánoce

Sázkou na jistotu je inspirace ze severu. Skandinávský styl je proslulý svou jednoduchostí, hřejivou atmosférou a decentními doplňky. Stejně tak jsou na tom i skandinávské vánoční dekorace. Těm vévodí bílá barva s červenými a zelenými akcenty, přírodní materiály a z nich vyrobené DIY ozdoby. A také hodně světla v podobě jednobarevných světelných řetězů nebo lampionků. Stromeček v tomto případě volte určitě přírodní. Případně stačí do skleněné vázy dát několik větviček nebo větší větev zavěsit nad jídelní stůl, kde se bude perfektně vyjímat.

Šišky jsou sice obyčejné, ale stále vděčné dekorace, se kterými můžete kouzlit podle gusta.

Minimalismus je stále in

Jednoduchá výzdoba tón v tónu, nikde není nic navíc a celek působí vzdušně a harmonicky? Minimalistické Vánoce vás okouzlí. Výzdobu odlehčete, zjednodušte a vynechte vše nepotřebné. Stromeček oděný do několika jemných průhledných skleněných ozdob nadělá větší parádu než takový, který hraje všemi barvami. K minimalismu se hodí i decentní kovové ozdoby v geometrických tvarech.

Mezi dekoracemi by vám určitě neměly chybět zvonečky, třeba v romantické bílé.

Inspirace v přírodě

Nemusíte každý rok kupovat nové ozdoby, stačí vyrazit do přírody a načerpat inspiraci přímo tam. Obyčejné šišky proměníte v osobitou dekoraci díky tavné pistoli, stužce a přírodnímu provázku, kterým vyrobenou ozdobu pověsíte na stromek. Stejně tak vánoční věnce mohou být vyrobené jen z větviček a není potřeba k nim přidávat nic dalšího. Stačí je zavěsit pomocí stuhy do oken nebo nad stůl a kochat se.

Minimalismu vládnou skleněné ozdoby.

Komerční prezentace

Datum vydání: 23. 11. 2018

Edit: