Nábytek do předsíně

minimalistická sestaa nábytku do předsíně

Minimalistická sestava Hülsta Tetrim se skládá z vysoké zrcadlové komody, věšáku a úzké skříně. Od 31 240Kč, foto: Nábytek Hülsta

Vstupní prostory bytu mají vypadat přehledně, čistě a reprezentativně a svým stylem korespondovat s pojetím celého interiéru.

Předsíň je vizitkou bytu a vždy první místností, kterou z něj nově příchozí uvidí. Zásadní je, aby vstupní část bytu, i v případě, že je malá nebo úzká, byla dobře uspořádaná a umožňovala snadný úklid. Pokud to dispozice alespoň trochu dovolí, v předsíni by neměl chybět věšák na kabáty a odkládací místo na čepice či šály. Optimální je také botník s lavicí pro snadnější obouvání. Dobrou službu udělají kompaktní věšákové stěny, které mohou případně doplnit šatní skříně. Máte-li však pouze úzkou chodbu, pomohou prakticky řešené speciální věšáky, které umožní, aby svrchní oděvy příliš neubíraly místo na procházení. Zejména pro malé místnosti existuje řada vychytávek nebo víceúčelového nábytku, které významně ušetří prostor. Patří k nim například svislé stojany s výklopnými háčky nebo užší věšák, který může mít na čelní straně zrcadlo, nahoře tyč na ramínka a polici na čepice a dole odkládací polici na boty nebo na tašky.

Styly a typy věšáků

Jednotlivé kusy nábytku do předsíně nebo vstupní haly musí plnit především praktickou funkci, zároveň by ale měly stylově zapadnout do interiéru. I proto řada výrobců nabízí ucelené programy, které kromě nábytku do obývacího pokoje nebo jídelního koutu obsahují i různé typy věšáků, botníků či šatních skříní, potřebných k zařízení předsíně. Zejména pokud se jedná o otevřenou vstupní nebo schodišťovou halu, na niž přímo navazují další místnosti, interiér díky tomu působí uceleně a harmonicky. Do oblíbeného industriálního stylu patří například nejrůznější kovové stojany na oblečení s integrovanou botníkovou lavicí a zrcadlem, které někdy bývají pro snadnější manipulaci vybaveny kolečky. Větší vstupní prostory mohou být zařízeny velkými šatními skříněmi na míru, které dokážou pojmout veškeré šatstvo i sezonní vybavení. Často jsou odlehčeny vloženou nikou s čalouněným nebo dřevěným obkladem, která bývá doplněna zrcadlem.

Designové kousky

Do moderního či strohého minimalistického interiéru bude nejlépe pasovat jednoduchý nábytek rovných tvarů. K oživení poslouží nejrůznější typy nástěnných nebo stojanových designových věšáků známých výrobců. U většiny z nich převládají světlé zemité či pastelové barvy a přírodní materiály, jako je kov nebo dřevo, někdy však mohou posloužit také jako zajímavý barevný akcent, který pak můžete zopakovat například na rámu zrcadla, obrazu nebo zajímavém plakátě.

Text: Dita Fingerlandová
Foto: se svolením firem Bonami, No+Bl, AK-nábytek, Nábytek Aldo, Nábytek Hülsta, Brwcz, Jurhan, TON, Westwing, Alax, Dizajnove

Datum vydání: 21. 2. 2024

Edit: