Praktický dětský pokoj pro kluky

Úkolem designérky bylo vymyslet bydlení pro dva kluky různého věku a tedy i zájmů. Malý chlapec si chce hrát, všechno zvídavě zkoumá a vytahuje ze skříněk. Jeho starší brácha už potřebuje trochu soukromí a „ochranu“ svých věcí. Současně oba ale chtějí být spolu, všechno vzájemně sdílet.

„Měla jsem k dispozici velký pokoj s vysokým stropem v domě z 19. století, vypráví autorka realizace, designérka Zuzana Jančušková. „Vymyslela jsem jakýsi domek sahající až pod strop. Po jeho stranách se dá uzounkým schodištěm dojít ke dvěma postelím.“ Schodiště má navíc funkci knihovny i úložného prostoru. Postele oddělené prostorovou knihovničkou tvoří strop dvou malých pracoven pod nimi.

1

2

Na levé a pravé straně jsou podepřené šatními skříněmi. „Abych dodržela soukromí obou chlapců, domek jsem „obalila“ posuvnými dveřmi, které se dají zamknout. Malý klouček má u postele otvor zabezpečený sítí proti přepadnutí. Schodiště je propojeno, takže si kluci mohou přelézt k sobě do postele nebo u nich může sedět maminka a číst mladšímu pohádku,“ dodává designérka. Pokojík byl vytvořen z masivní lakované konstrukce s vypnutou textilií a z lamina Egger.

3

4

Více informací se nachází v březnovém vydání z roku 2016, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

img.php

Foto: archiv Zuzany Jančuškové

Datum vydání: 2. 4. 2016

Edit: