Příjemný domov s finskými doplňky

Severský design není pouhou kombinací bílé a černé, to vše doplněno ještě kapkou mědi, šedi, sem tam drobek ostré žluté, oranžové, nebo snad tyrkysové. I když to možná na stránkách současných bydlících časopisů právě tak vypadá. Je na čase pozměnit si představu!

Finská rodinná firma PENTIK se může chlubit 45letou tradicí vlastního originálního designu a výroby. Například keramika vzniká ve finském Posiu v nejseverněji položené keramičce na světě. Zakladatelka a výtvarnice Anu Pentik dodnes vlastnoručně se svým týmem připravuje jednotlivé kolekce a řídí se přitom jednoduchou myšlenkou – domov má být především příjemné místo pro život. Při výrobě jsou preferovány vysoce kvalitní materiály. Domů si přinesete skandinávskou jednoduchost a čistou přírodu, střídmé linie i střípky inspirace z exotických lokalit po celém světě. V široké škále nabízených výrobků naleznete elegantní jídelní sety z keramiky, designové sklo, nábytek, textilie, svíčky i delikatesy pro rodinnou oslavu či dárek kolegům.

1

2
Značka je ceněna pro svůj barevný koncept: stejné barvy a dekory můžete sladit napříč celým interiérem. Vedle celoročních kolekcí připravují designéři každoročně čtyři sezónní kolekce inspirované svěžestí jara, hojností léta, pestrostí podzimu a hřejivostí Vánoc.
Nejnovější pobočku PENTIK, první ve střední Evropě, najdete od dubna v čestlickém obchodním centru Spektrum na prodejní ploše 150 m2. Více na www.pentik.com (v angličtině).

3

4

Foto: archiv firmy

Více informací se nachází v červencovém vydání z roku 2016, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

img.php

Uložit

Edit: