Pro správný začátek

Možná chystáte do školy natěšeného prvňáčka, možná máte doma ostříleného matadora, kterému nic náladu nepozvedne. V obou případech ale asi budete muset investovat pár korun do nové školní výbavy, ať už půjde o aktovku, pytel na tělocvik, penál nebo krabičku na svačinu. Připravili jsme trošku inspirace, aby začátek školního roku nebyl tak zlý. Držíme palce!

Podle čeho vybírat penál?

Při výběru školního penálu zohledněte 3 kritéria – funkčnost, vzhled a kvalitu. Promyslete, co všechno bude vaše dítě do školy potřebovat, a podle toho zvolte velikost a typ penálu. Výběr motivu pak klidně ponechte na něm.

Aktovku nebo školní batoh?

Zvolte chytrou kombinaci obojího. Důležité je, aby aktovka či batoh zajistily dostatečnou oporu pro dětská záda a zároveň nabídly praktické rozvržení kapes a úložných prostor tak, aby o obsahu aktovky měly přehled i menší děti.

Dokonalá aktovka by měla mít:

• ergonomicky tvarovaný systém zad s vyjímatelným lehkým rámem
• pohodlné nastavitelné ramenní popruhy
• hrudní pásek, aby opravdu „seděla“
• nadstandardní reflexní prvky

Tip

Na prvním stupni ZŠ by batoh neměl vážit více než 1200 g.

Dokonalá svačina?

Krabičku na svačinu či na oběd volte pečlivě – měla by být od osvědčeného výrobce, lehká, z kvalitního materiálu, ideálně s možností vnitřní přepážky a také omyvatelná. Podstatné je snadné otevírání a zavírání, aby se obsah v tašce nevysypal.

Text: Mirka Vernerová
Foto: archiv firem

Datum vydání: 4. 10. 2018

Edit: