Proč si pořídit výřivku

Přemýšlíte, zda si pořídit vířivku? Pokud máte dostatek financí, které vám dovolí dosáhnout na kvalitní produkt, pak rozhodně ano! Investice se určitě vyplatí, to pocítíte sami, až si v ní budete užívat. A není to zdaleka jen relax, vířivka, spa nebo whirlpool – jak se toto zařízení také označuje, má i mnoho výhod.

1. PROTI STRESU

Vířivka se odmění především komfortní formou relaxu, kterou nabízí. Vždyť si to představte: jste unaveni po celém dni v práci, zkrátka nemáte energii a sílu. Ponoříte se do teplé vody, usednete na pohodlné sedátko či lehátko, hýčkají vás bublinky, vodní proudy, stres a napětí se pomalu odplavuje. Po pár minutách můžete z blahodárné lázně vystoupit jako nový člověk… Pobyt ve vířivce významně pomáhá při poruchách spánku, bolestech hlavy, depresi. Jste-li moderní člověk, něco z toho vám nejspíš nebude cizí.

2. NEJEN NA BOLAVÉ TĚLO

Hydroterapie, která je základem fungování vířivek, neméně blahodárně působí i na stránku fyzickou. Nemusíte být unavení a vystresovaní, mohou vás ale bolet záda, nohy třeba po dlouhém výletě na kole, můžete být po zranění kolene. Pobyt v teplé lázni v kombinaci s cíleným prouděním vodních a vzduchových masáží pomáhá i v těchto případech. Snižuje a uvolňuje napětí ve svalech, vířivka je vhodná například při léčbě artritidy nebo revmatismu, obecně má kladný dopad na pohybový aparát a kromě jiného je dobrým pomocníkem při rehabilitaci právě po zranění, podporuje prokrvení tkání i vnitřních orgánů. Spa působí preventivně, zvyšuje imunitu, zlepšuje kondici a pohyblivost…

3. MNOŽSTVÍ MOŽNOSTÍ

Duševní a fyzickou vzpruhu v podobě hydroterapie ale nabízejí i jiná zařízení, namítnete, třeba vířivá vana v koupelně. Vířivka má proti takové možnosti tu výhodu, že hydroterapii zde můžete dotáhnout k naprosté dokonalosti. K hydroterapii totiž můžete přidat ještě účinky chromoterapie (terapie využívající barev a světla k vyvážení energie v lidském těle), aromaterapie (terapie pomocí vůní z vonných esencí) či muzikoterapie (terapie hudbou). K tomu účelu jsou vířivky vybaveny sofistikovanými modely, které lze snadno ovládat – dálkovými ovladači, pomocí přehledných dotykových displejů, ale třeba také na dálku pomocí mobilního telefonu či tabletu. Pokud si ale nejvíc odpočinete u oblíbeného filmu, můžete svou vířivku vybavit i výsuvnou LCD obrazovkou či DVD přehrávačem.

SPA ORLANDO, zastřešení vhodné pro vířivé vany, je zajímavé svým tvarem. Konstrukce je ze 100% hliníkových profilů a výplně z nejkvalitnějších polykarbonátů, které mají garanci minimálně 15 let. Cena od 139 000 Kč. www.alukov.cz

Zastřešení SPA SUNHOUSE® (6 x 4 m) poskytuje díky svým rozměrům maximální užitný prostor pro vířivou vanu i odpočinkovou zónu. Disponuje částečně otevíratelnou střechou a velkým dveřmi, které jsou zamykatelné. Zastřešení lze vybavit protislunečním stíněním nebo tmavším, kouřovým polykarbonátem ve výplních oken. Cena od 215 000 Kč. www.alukov.cz

4. RELAX V SOUKROMÍ

Obrovskou výhodou vířivky, která obvykle především rozhoduje o jejím pořízení, je možnost dokonalého odpočinku v soukromí. Nemusíte chodit do relaxačních center, jezdit do lázní, nemusíte se potkávat s cizími lidmi, platit vstupné, nemusíte si hledat časové okénko před zaměstnáním nebo po něm. Účinky a výhody spa si můžete užívat přesně tam, kde je to pro vás nejpříjemnější a kde je vám neustále k dispozici – v pohodlí domova. Vířivka zkrátka představuje domácí oázu a soukromé rehabilitační centrum v jednom. Na druhou stranu se snadno stane místem setkávání rodiny, přátel. Může být určena pro dvě osoby, ale také klidně pro čtyři, šest či dokonce deset lidí. Party s relaxací může začít!

Akrylátová vířivka MIAMI nabízí uvolnění v milionech bublinek, které chrlí 26 masážních a rotačních trysek, a místo pro dvě až tři osoby. K příjemným chvílím přispějí i měkčené opěrky hlavy a podvodní LED osvětlení. Veškeré funkce americké řídicí jednotky Balboa lze pomocí přehledného panelu řídit přímo z vody. Vířivka má výkonné čerpadlo i ohřev. V základní výbavě je i termokryt. Rozměr 200 x 150 x 70 cm, objem vody 590 l. www.mountfield.cz

Pětimístná vířivka Bahamas disponuje 60 tryskami a je vybavená moderními funkcemi a technologiemi. Lze nastavit intenzitu masáže, poslouchat hudbu díky vestavěnému audiosystému nebo si dopřát chromoterapii díky osvětlení s osmi volitelnými barvami. Čistění vody v ní zajišťuje ozonový generátor. www.mountfield.cz

5. PO CELÝ ROK I VENKU

Vířivky jsou sice primárně určeny a také častěji využívány k celoročnímu provozu v exteriéru. Odpovídá tomu také jejich konstrukce a systém izolace, které ve venkovním prostředí zajišťují co nejnižší energetickou náročnost zařízení. Není nad to, když všude kolem dosahují sněhové závěje půl metru a vy se jen v plavkách (nebo klidně nazí) usadíte do lázně, jejíž teplota je bez mála 40 stupňů Celsia. Venku také snáz umístíte větší vířivku, která nabízí komplexnější efekt terapie a také možnost střídat během pobytu v lázni pozice, nebo dokonce swim spa, což jsou termální bazény fungující na principu vířivek a umožňující i plavání, například při vybavení protiproudem. Venkovní vířivka přitom nutně nepotřebuje zastřešení, je vybavena krytem, ale se zastřešením pozvednete komfort používání ještě výš.

PRO KOHO NENÍ VHODNÁ?

Pobyt ve vířivce je sice po všech stránkách blahodárný, ale není vhodný pro všechny bez rozdílu. Především kvůli vyšší teplotě vody (která dosahuje 37 až 39 °C, aby odpovídala teplotě těla) by její používání měli se svým lékařem konzultovat kardiaci a lidé trpící vysokým tlakem nebo cukrovkou. Vířivka také není vhodná pro těhotné ženy a samozřejmě byste do ní neměli vstupovat pod vlivem alkoholu nebo omamných látek.

Vířivky Softub charakterizuje originální design a technologická řešení. Mezi hlavní výhody patří maximální komfort, rychlá a snadná instalace, nízké provozní náklady a dlouhá životnost. Kvalitní materiály pak zajistí celoroční využití. Vyspělá technologie, tichý a úsporný provoz. Vířivku lze doplnit o dřevěné nebo ratanové obložení. Od 149 950 Kč, www.reest-spa.cz

MOBILNÍ SPA

Možnost užít si v soukromí masáž v teplé vodě dnes nabízejí i mobilní vířivé vany. Jsou vyrobeny z měkké polyuretanové pěny o vysoké hustotě, která zajišťuje vysokou pevnost, ale zároveň nízkou hmotnost. Mobilní vířivka váží v závislosti na velikost od přibližně 20 až 45 kilogramů a lze ji tak snadno přenést, kam je třeba. Stačí k ní přinést válec s technologickým zařízením a propojit. Podle typu nabídne službu dvěma až šesti osobám a ani toto zařízení nemá omezení, pokud jde o umístění v exteriéru či interiéru.

KOLIK TO BUDE STÁT?

Spa vybírejte i podle nákladů na provoz. Údaj o spotřebě by měl být součástí technické dokumentace. Důležitá je kvalitní izolace vany, a to pláště i dna, kvalitní a tvaru vířivky odpovídající termokryt. Pozor! Některé výrobky jsou primárně určené do klimaticky přívětivějších oblastí, čemuž odpovídá i izolace. V našich zeměpisných šířkách se v zimě může jejich provoz značně prodražit. K úspoře pak přispěje ohřev vody pomocí odpadního tepla motoru čerpadla, dále výkonnější filtrační systém, který vodu vyčistí za krátkou dobu a jen je-li to třeba, či úsporné filtrační technologie, které s nižší spotřebou pracují nepřetržitě.

Z ČEHO SE SKLÁDÁ?

Spa, vířivku, whirlpool představuje skořepina tvarovaná do různých kombinací křesel a lehátek, hydromasážní systém zahrnující vodní a vzduchové trysky v různých sestavách, filtrace, topení a další zařízení potřebná pro provoz a údržbu vody, systém izolace a termokryt. Voda ve vířivce si i v době, kdy ji nepoužíváte, udržuje určitou teplotu, průběžně se čistí a dohřívá na optimální teplotu. Je tak připravená k použití opravdu kdykoli.

Text: Kateřina Nová
Foto: archiv firem

Více informací se nachází v červencovém vydání z roku 2017, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

Uložit

Datum vydání: 16. 8. 2017

Edit: