Salone del Mobile otevřel své brány

Na začátku června mohl konečně proběhnout obří nábytkový veletrh v Miláně, který zároveň oslavil své 60. narozeniny. A tradičně nabídl velkolepou podívanou.

Haly doslova praskaly ve švech, vždyť na výstavišti Fiera Milano se představilo 2 175 firem a samostatných designérů, z toho 73 % italských. Nic naplat, Itálie byla, je a bude mekkou designu. Podívat se přijelo neskutečných 262 tisíc návštěvníků ze 173 zemí. Kromě designového nábytku měly své vlastní haly i mezinárodní výstava EuroCucina plná sofistikovaných kuchyní nebo IlBagno, představující stále barevnější koupelny. Jako nepřehlédnutelná nit se celým prostorem táhla právě umírněná barevnost v podobě pískových, terakotových, šedých, hnědých, zelených, modrých i antracitových tónů. Mnohé skříňky jsou prosklené a prosvětlené, tvary nábytku často organické, sedací nábytek nese pohodlné čalounění. Interiéry působí měkce a útulně. Důraz se klade na přírodní materiály, udržitelnost, moderní technologie i řemeslné zpracování.

 

Obýváky

 

Ve dvou milánských showroomech se představila bytová řada Casa známého módního domu. Obsahuje 4 kolekce, jedna z nich – Zebra – se inspiruje říší zvířat. Dolce & Gabbana.

 

 

Kvetoucí kráskou je křeslo Hortensia, které kopíruje krásu přírody. Vychází vstříc lidské potřebě tepla. Dostupné je v různých barvách a modelech. Moooi.

 

 

Designérka Sakura Adachi navrhuje variabilní nábytek. Z opěráku židle si lehce vytvoříte desku malého stolku. Campeggi.

 

 

Eklektickou novinkou známé italské značky je křeslo a stolek s nohami vodních ptáků. Opěrky evokují křídla, stolek má zrcadlovou desku jako hladinu vody. Driade.

 

 

Osmičkový model z kolekce pískových koberců přináší vzpomínky na hraní v písku, vytváření linií, tvarů a vzorů. Sand carpet je na výběr ještě obdélníkový a kruhový, ve třech barvách. Moooi.

 

 

Příborník Zea s nožičkami má magnetická madla ve dvou tvarech. Lze je konfigurovat na mnoho způsobů, což dodává skříňce jedinečný vzhled. Ronda design.

 

 

Lenoška Mille připomíná housenku. Dlouhá řada kovových nohou zvýrazňuje efekt pohybu. Potah je na výběr v látce nebo kůži. Luxury Living Group.

 

Kuchyně

 

 

Posuvné stolní desky a prosklené vitríny jsou součástí dnešních kuchyní, kde stále vévodí barové pulty. Ernestomeda.

 

Vzhled kuchyní se nejen v souvislosti s home office přibližuje stále více obývacím pokojům. Doimo cucine

 

 

Oblíbené zůstávají rustikální kuchyně s profilovanými dvířky. Sestava v elegantní petrolejové barvě ladí s cihelnou podlahou. Schüller.

 

 

Nerezové kuchyně byly na veletrhu vidět výjimečně. Mycí a varný modul lze vybavit různými dvířky a zásuvkami. AlpesInox.

 

 

Chladicí skříně disponují speciálním zrcadlově leštěným povrchem. Promění se tak občas v prvek, který dokáže překvapit. Abimis.

 

Koupelny

 

 

Koupelnová kolekce Homey zaujme měkkými křivkami a jemnou barevností. Vana i umyvadla připomínají sochy. Falper.

 

Neporézní přírodní materiál sprchového koutu je odolný proti bakteriím a plísním. Možné jsou strukturované úpravy povrchu proti uklouznutí. Lapitec.

 

 

Vana Levante vychází z japonského stylu. Díky kompaktním rozměrům se hodí do menších koupelen. Je v matně bílé barvě s možností lakovaného zevnějšku v barvách podle vzorníku RAL. Disenia.

 

 

Ohromné vily si mohou dovolit koupelny propojené s ložnicemi. Na snímku luxusní obklady z travertinu. Refin ceramiche.

 

 

V sanitární keramice je módní barevnost. V tomto případě v kombinaci s dekorem dřeva a antracitovou baterií. Idea group.

 

 

Obklady a dlažby v koupelnách jsou rektifikované, eliminují tak spáry. Na stěně obklad Vicentina Cenere o tloušťce 6 mm s porcelánovými proužky. Casa Ceramica.

 

 

text Vanda Jesenská foto archiv firem a www.salonemilano.it

Datum vydání: 25. 10. 2022

Edit: