Šup do peřin!

Povlečení pro děti není jen o barvách a vzorech, to k tomu v útlém věku patří jaksi samozřejmě. Je především o materiálech. Ty by měly být příjemné na dotek, ohleduplné k pokožce, ideálně přírodní. A během letních nocí je vítaná i schopnost chladit.

IDEÁLNÍ NA LÉTO

Asi nejrozšířenějším přírodním materiálem na výrobu ložního prádla je bavlna, která v létě skvěle poslouží, a to díky dobré savosti, prodyšnosti, ale také nízké náročnosti na údržbu. Hojně se používá tkaná bavlna egyptská s vysokou hustotou vláken, která zajišťuje pevnost, ale přitom nesníží možnost dýchat.
Pokud jde o chladivou schopnost, která je na léto více než vítaná, nabízejí ji jednotlivé úpravy bavlny, například bavlněný satén, krep nebo damašek, a z nepřírodních materiálů mikrovlákno, jež je vyrobené ze 100% polyesteru.
V parném létě raději nepovlékejte dětem povlečení flanelové, tedy pokud nebudete přespávat v nevytápěné chatě vysoko v horách, kde se naopak jeho hřejivé schopnosti dobře uplatní…

Pozor na zapínání

Povlečení vybírejte také podle náročnosti na údržbu – praktické jsou materiály s nežehlivými úpravami, a také podle zapínání – pro pohodlí je nejoblíbenější zip.

Text: Kateřina Nová
Foto: archiv firem

Datum vydání: 6. 8. 2019

Edit: