Útulně a prakticky aneb Textil v obýváku

Polštářky, plédy, koberečky, závěsy, košíky… Dá se s nimi čarovat, měnit náladu v interiéru, posouvat pohodlí o kousek dál. Jsou hezké, prostor dekorují a dokážou ho i zásadně proměnit třeba několikrát za rok. Taková změna přitom není tak náročná jako nová výmalba nebo pořízení nového nábytku.

CHRÁNÍ TEPLO I NÁBYTEK

Textil v obýváku má nejen funkci dekorativní, ale často plní i úkoly ryze praktické. Přehozy ozdobí křeslo či pohovku, ale také ji ochrání před znečištěním, což se hodí třeba v domácnosti s dětmi nebo domácími mazlíčky. Přehoz (nebo pléd) vyperete snáz a rychleji než čalounění pohovky. Závěsy místnost opticky zateplí a zútulní, ale také zabrání po setmění všetečným pohledům zvenčí, a v chladném období roku omezí průnik chladu od oken. Koberečky? Barevně pomohou doladit interiér, ale také ochrání podlahu na exponovaných místech před poškozením – například pod konferenčním stolkem, kterým neustále posouváte sem a tam.

Luxusní bavlněná DEKA New Star Grey s hustým vlasem, hřejivá a hebká na omak, 60 % bavlna, 40 % akryl, 160 x 220 cm, 990 Kč, www.matejovsky-povleceni.cz

PLÉD VELUR, 60 % bavlna, 40 % akryl, 150 x 200 cm, 1890 Kč, www.scanquilt.cz

PRO VÍCE POHODLÍ

Další důležitou funkcí bytového textilu je zvyšovat pohodlí. I v interiérech minimalisticky smýšlejících lidí najdete v obýváku plédy či huňaté deky, do kterých je nanejvýš příjemné se večer zachumlat a číst si nebo sledovat televizi. Polštářky nabídnou velmi variabilní pohodlí při jakémkoli odpočinku nejen na podlaze. Kusové koberce zase zajistí teplo od podlahy a příjemný došlap i pro bosé nohy.

Kulatý KOBEREC, 100% bavlna, ø 120 cm, 1290 Kč, www.tchibo.cz

PLÉD, 100% polyakryl, 130 x 170 cm včetně třásní, 499 Kč, www.tchibo.cz

Text: Kateřina Nová
Fot: archiv firem

Více informací se nachází v prosincovém vydání z roku 2017, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

Datum vydání: 25. 12. 2017

Edit: