V Amsterdamu se dvěma obýváky

Designér interiérů Klaas Hogeweg bydlí v hlavním městě Nizozemska v zajímavém dvoupodlažním bytě. Zařizoval ho převážně ve stylu urban boho v neutrálních barvách s akcenty zelených rostlin.

foto Westwing

Klaase Hogewega znají Nizozemci z instagramu, kde je denně nechává nahlédnout do svého života, interiéru i práce. Známé jsou jeho rady, které se mu při zařizování osvědčují: „Věnujte pozornost materiálům použitým ve vašem interiéru. Zkombinujte například měkké látky s mramorem a ty matné s lesklými. Díky tomu bude váš příbytek vzrušující a jedinečný.“ Nebo tato: „Zohledněte typ domu a průniky světla zvenku, použijte omezený počet barev, abyste z vašeho bydlení neudělali cirkusový stan.“ A do třetice: „Pokuste se najít rovnováhu mezi velkými a menšími zařizovacími předměty.“

Nejmilejší kout

Oblíbená místa ve svém bytě má Klaas hned dvě: „Obývací pokoj je pro mnoho lidí tím nejlepším v domě, stejně jako pro mě. Tady si můžete opravdu odpočinout a uniknout shonu venku. Mám dva obýváky a v nich tedy i dvě oblíbená místa, obě na pohovce. A například sedačka Lennon od Westwing poskytuje nadmíru pohodlné sezení. Ostatně svým klientům vždy zdůrazňuji, že dobrá pohovka, na které mohou příjemně spočinout, je základem úspěchu. A když přidáte do okolí osobní dekorace, budete se v jejím objetí cítit ještě příjemněji, a k tomu váš interiér hezky oživíte.“

 

V městském boho stylu

Městské styly mohou mít různé podoby a jednou z nich je právě styl urban boho. A jak je samotný pojem boho definován? Často jako nekonvenční styl, zaměřený na kreativitu, umělecké vyjádření a atmosféru. Pokud byste si v nadsázce měli představit „boho“ člověka, byl by to rozvrkočený umělec, který právě dokouřil marihuanu a pracuje na svém románu v podkroví. Moderní městský boho styl je sice stále otevřený umění a různým kulturám (včetně podivností a zvláštního osobního vkusu), ale o poznání uhlazenější. Městský boho se drží více při zemi a zároveň není ani příliš konzervativní. Experimentuje s textilem (zejména s látkami lehkých boho závěsů, přehozů a polštářů), využívá nábytek z přírodních materiálů i různé druhy osvětlení, dále živé rostliny a svíčky. Základem je vytvoření útulné atmosféry, podobně jako v tomto bytě. „Kromě boho mám rád v městských bytech i styl japandi, který kombinuje japonskou filozofii wabisabi a skandinávskou pohodu,“ uzavírá designér Hogeweg.

 


Klaas Hogeweg

návrhář interiérů

foto Westwing

Můj styl se za ta léta proměňuje, také v závislosti na různých typech vlastního bydlení. To současné v Amsterdamu je jakýmsi podkrovím, takže jsem interiér pojal barevně světlý a vzdušný. Zařizoval jsem hlavně ve stylu urban boho, volil tóny písku v kombinaci s bílou a použil jsem spoustu přírodních nebo měkkých materiálů. A také ručně vyráběné předměty a zelené rostliny. K tomu se řídím pravidlem, že někdy méně znamená více. Věnuji také pozornost tvarům, kulaté rohy mají na rozdíl od těch ostrých přátelštější vzhled. Nejdůležitější bylo vnést sem útulnou bohémskou atmosféru.
Instagram: Dutchguy84

OSOBNÍ DOTAZNÍK

  • Oblíbená denní doba: večer
  • Oblíbené jídlo: sushi
  • Nápoj: gin s tonikem
  • Sladkost: Milka Oreo čokoláda
  • Maximální potěšení: sledování seriálu „Držte krok s Kardashians“
  • 3 věci, které v životě považuji za nejhloupější: Týden deště v létě; lidi, kteří se vás na něco zeptají a poté neodpoví (to je instagramový každodenní život); narážení malíčku o nohu židle (stává se mi to bohužel příliš často).
  • Oblíbený seznam skladeb k poslechu: Ráno mám rád jazz, odpoledne více pop music a navečer volím lounge hudbu (styl ibiza).
  • Dokonalé probuzení: S dobrým jídlem, miluji jíst venku!
  • Pokud bych měl stroj času, cestoval bych do kterého období: Chtěl bych vidět, jak bude svět vypadat za 100 let.

 

 

text Vanda Jesenská foto Westwing

Datum vydání: 30. 9. 2023

Edit: