Vnitřní látkové stínění se postará o váš design

Stínící technika slouží k tomu, aby bylo možné v požadované míře zabránit vstupu slunečního záření, s tím souvisejícímu přehřívání interiéru a současně zajišťuje soukromí před zvědavými pohledy. To oceníte především za soumraku a v nočních hodinách, kdy v místnosti svítíte a nemáte zájem, aby někdo sledoval z povzdálí, co vlastně doma děláte. Tušíte, jak vybrat řešení, kterému to bude u vás doma slušet?

Další důvody, proč si pořídit vnitřní látkové stínění

Můžete podle vlastního uvážení a konkrétní situace volit mezi roletami nebo žaluziemi. Obě řešení zajistí zastínění i soukromí, liší se spíš provedením. Výběr závisí skutečně jen na vás, pro většinu oken se hodí obě možná řešení. Vnitřní stínění je zpravidla řešeno jako látkové, ale i tady je velká variabilita. Můžete zvolit zcela neprůsvitné, takzvané zatmívací rolety nebo více či méně průsvitné, které umožňují částečný průchod světla zvenčí. Oblíbeným řešením je roleta den a noc. Vybírejte podle vašich potřeb:

  • Plné omezení přístupu světla oceníte zejména v případě, že vás v noci ruší světlo zvenčí (neony, reklamy, veřejné osvětlení a podobně) – rolety nebo žaluzie bývají v takovém případě řešeny tak, že nepropouštějí ani světlo po stranách, takže zatemnění je dokonalé. Pokud chcete sledovat televizi nebo DVD v optimálních světelných podmínkách, určitě je také oceníte.
  • Částečně průsvitné vnitřní rolety a žaluzie umožňují snížení intenzity světla v místnosti a zabrání jejímu přehřívání, aniž by nastala úplná tma.

Navíc mohou být rolety nebo žaluzie velmi dobrým dekorativním prvkem, který vylepší ráz interiéru a dodají mu na působivosti. Rolety i žaluzie jsou totiž dostupné v nejrůznějších barevných provedeních, se vzorem i jednobarevné, při vybírání vám možná budou až oči přecházet!

Římské rolety, to zní zajímavě

Pokud jste zatoužili po skutečně elegantních roletách, neměly by vaší pozornosti uniknout římské rolety na míru. Díky svému originálnímu designu se tento typ rolet hodí do tradičního i moderního interiéru, do obývacího pokoje, do ložnice i do kuchyně. Vyrábějí se v mnoha variantách (i pro šikmá okna), lze je použít i na střešní okno. Navíc jsou vhodné i pro velká okna a většinu používaných materiálů lze vyprat. Jsou tvořeny pouze látkou, která se při stahování skládá, propustnost světla si můžete při výběru zvolit podle svých potřeb. Římské rolety se zhotovují i v zatemňujícím nebo dekoračním provedení

Montáž římských rolet se provádí nejčastěji na strop, případně na okno před zeď. K vyhlášeným výrobcům s dlouhou tradicí a spoustou spokojených zákazníků se řadí i česká firma Bematech. U římských rolet (především pro skutečně rozměrná okna) se dělají většinou tunýlky, sloužící pro umístění laminátových výstuží na přední nebo na zadní straně.

Rolety podle vašich představ

Nejedná se o zbytečný přepych ani o výrazné zvýšení nákladů na stínění. Látkové rolety si nechte vyrobit na míru, získáte tím celou řadu výhod. Sami si zvolíte stupeň propustnosti světla, barvu i případný vzor a způsob uchycení i ovládání. To znamená, že buď dáte přednost klasické variantě s řetízkem, pružinou, nebo zvolíte moderní elektrické ovládání, u něhož se nabízí i možnost ovládání přes telefon Somfy TaHoma. Jeden motor může ovládat dvě nebo tři rolety. V případě, že si instalaci nechcete komplikovat přívodem elektrického proudu, existuje i varianta s baterií, která má několikaletou výdrž. A aby to bylo úplně snadné, s montáží se obraťte na odbornou firmu, která má v oboru dlouholeté zkušenosti a vždy s sebou i potřebné vybavení. S žaluziemi bude váš domov hned útulnější a krásnější!

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 24. 9. 2019

Edit: