Zářivé Vánoce

Nejkrásnější svátky roku jsou opět tady. Zkrášlete svůj domov pomocí světélek, voňavého chvojí a nejrůznějších přírodních nebo stylových dekorací.

Tradiční výzdobu doplní stylové punčochy na nadílku, zavěšené na krbové římse či na okně. 699 Kč / 2 ks, westwingnow.cz

 

Většina z nás věnuje před svátky nejvíc času gruntování domu nebo bytu. Což ale jednou zkusit takový „předvánoční úklid“ dopřát i svému nitru. Využijte adventní čas k upevnění nebo zlepšení vztahů s vašimi nejbližšími, a přestože vás možná sužuje nejistota či starosti, právě rodina a přátelé mohou být oporou, která pomůže různým těžkostem čelit. Pokuste se třeba letos omezit množství dárků, ale snažte se především o to, aby byly vybrané s láskou. A možná i výzdoba domova spoustou hezkých maličkostí, které vás vždy po návratu naplní spokojeností, přispěje ke zklidnění a pocitu pohody. Originální adventní kalendář pro děti, vlastnoručně vyrobený věnec na dveře nebo čerstvé smrkové či jedlové větvičky ve váze vytvoří tu správnou atmosféru, a přitom ani tolik nezatíží peněženku.


Načerpejte atmosféru

Pokud rádi tvoříte, můžete se zúčastnit různých kurzů – například na výrobu adventních věnců –, a to třeba i online. A milovníci tradičních Vánoc a sváteční atmosféry si přijdou na své na pravidelné vánoční výstavě Bonsaiservisu, která by se po loňské odmlce měla opět konat ve sklepních prostorách starobylé Betlémské kaple v Praze, kde bude k vidění celá řada betlémů a dalších tematických dekorací. Letošní výstava má podtitul Jak se co dělávalo. Už podle názvu tu uvidíte ukázky lidových řemesel, která jsou v dnešní době už téměř zapomenuta. Více se dozvíte na www.vanocnivystava.cz.


 

 

 

text Dita Fingerlandová foto archiv firem

 

 

Datum vydání: 17. 12. 2021

Edit: