Zařízení bytu podle mladých slečen

Snad každý teenager se těší na okamžik, kdy vylétne z „rodného hnízda“ a bude si zařizovat své první bydlení bez rodičů. Touha po svobodě bez otázek, kam jdeš a v kolik přijdeš, je ale leckdy vykoupena ztrátou dokonalého maminčina servisu typu nakoupeno, uvařeno, vypráno a vyžehleno. Někdo si s tím hravě poradí, jiný se zase rád vrátí domů.

Slečna Magda je živým důkazem toho, že odchod lze zvládnout na jedničku. I když v jejím případě to bylo obráceně – z bytu se odstěhovali rodiče a k Magdině velké radosti jí přenechali břímě v podobě starosti o byt a mladší sestru Marii. V žilách oběma sestrám koluje umělecká krev po matce, takže výzva zařídit si byt po svém zahnala všechny obavy z budoucího chodu domácnosti. I když byly původně oba pokoje také pěkně zařízené, kompletně je vystěhovaly a začaly nanovo a po svém.

2

Část pokoje, kde se stoluje, zdobí samolepky na zeď. Dveře do komory rafinovaně ukrývá bílý závěs.

1

Starší Magda zvolila jako základ bílou, kterou pak citlivě doplnila kombinací červené, šedé a černé.

BARVY UDALY TÓN

Na vkusu se Magda s Marií shodnou, takže po rozdělení „území“ a stanovení preferencí začaly pokojíky ladit do barev. Větší světlejší pokoj chtěla Magda pojmout střízlivěji, proto zvolila pro výmalbu bílý základ. Jednotlivé funkční zóny pokoje jasně vymezila barevnými dekoracemi na zdech. Zeď v jídelní části zdobí nálepky s dekorem květin, stěna vedle sedací soupravy je polepená pruhovanou tapetou. Nálepky i tapetu sehnala výhodně přes internet na slevomatu. Tyto nástěnné dekorace také udaly barevný směr, kterým se mělo zařizování dále ubírat. Mariin pokoj vznikl z původního pokojíku pro služku, takže bylo potřeba poměrně malou a úzkou místnost náležitě „rozsvítit“. Ideální se zdála žlutá barva v sytějším teplém odstínu. Místo nálepek zdi tentokrát prozářily velké oranžové malované květy, jejichž autorem je převážně Magda. Aby místnost ještě více oživily, pořídily na podlahu kytičkovaný koberec. Prostor opticky zvětšily velkým zrcadlem v romantickém rámu. Do pokoje se muselo vejít vše, co mladá slečna potřebuje k pohodlnému spaní, relaxování a nerušenému učení. Proto bylo potřeba prostor účelně rozdělit. V menší části pokoje, kde není okno, nechaly vybudovat patro na spaní a pod nímž vznikla dostatečně velká šatna. Pracovní stůl a kontejner se zásuvkami se vešel na druhou stranu pokoje pod okno.

3

Z pokojíčku pro služku se vylouplo krásné a účelné bydlení pro mladší Marii.

5

Velké zrcadlo je v malém prostoru nejen nutností, ale zároveň i pěknou dekorací.

V IKEA JAKO DOMA

Rozpočet na zařízení pokojů nebyl příliš vysoký, a tak Magda s Marií pořádaly výpravy do IKEA, kde, jak prozradily, byly už skoro jako doma. První kroky směřovaly do oddělení zlevněného zboží, kde se vždy něco pěkného a levného našlo a dalo zkombinovat s vyhlédnutým dražším kouskem. A protože obě mají tvůrčího ducha a šikovné ruce, nepohrdly ani příležitostným pokladem z kontejneru, který po domácí renovaci začal žít novým veselejším životem. Jako dárky k nejrůznějším příležitostem teď dostávají doplňky do bytu, které jim dělají největší radost.

4

Také drobnosti poukazují na přítomnost mladé dámy.

Více informací se nachází v červencovém vydání z roku 2012, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

img.php

Datum vydání: 25. 2. 2016

Edit: