Koberce aneb Léto na podlaze

Kusové koberce dokážou v interiéru hotové divy. S každým ročním obdobím díky nim vnesete do prostoru jinou náladu. A uplatní se všude – pod konferenčními stolky, pod stoly jídelními, v ložnici u postele, nebo jen tak pohozené v chodbě i uprostřed obýváku. Dá se s nimi skutečně kouzlit. Zde je nabídka pro letní čarování.

HEZKÉ I PRAKTICKÉ

I kusové koberce mají své praktické vlastnosti. Pod stoly a stolky nabídnou příjemný pocit od nohou, chrání podlahu (u jídelního stolu brání škrábancům od posouvání židlí), mohou zadržovat nejhorší špínu ve vstupních prostorách, a fakt, že zdobí, je dokonalou třešničkou na dortu.

Koberec Provence, vinyl, 52 x 75 cm, 389 Kč, www.bonami.cz

Vinylový koberec Beach, 52 x 75 cm, 389 Kč, www.bonami.cz

DO PRAČKY?

Údržba koberců nebývá oblíbenou činností, je třeba je pravidelně zbavovat prachu, a to buď klasickým mechanickým vyprášením, nebo pomocí účinného vysavače. U kusových koberců menších rozměrů bývá často možnost prát je jednoduše v pračce. Koberečky tak mohou být bez větší námahy stále čisté, i když slouží třeba u vstupu do bytu či domu jako čisticí zóna nebo na nich s oblibou svačí děti. Nemusíte se tedy bát ani světlejších odstínů.

3D koberec Sharon, 140 x 200 cm, 2290 Kč, www.dedra.cz

Kulatý koberec DEFINED v tyrkysovém, zeleném nebo modrém výpletu můžete použít jak do interiéru, tak do exteriéru. Ve dvou velikostech (ø 140 a ø 200 cm), od 12 750 Kč. www.jvpohoda.cz

BARVY A VZORY

Budete-li pořizovat kusový koberec i proto, aby vnesl do interiéru určitou náladu, přizpůsobte jeho design ostatnímu vybavení. Výrazné barvy či vzory by buď měly fungovat jako solitéry a nemělo by jim v prostoru nic konkurovat a přebíjet je, nebo mohou naopak s dalším vybavením a doplňky záměrně ladit – květy nebo pruhy na závěsech a polštářích se mohou objevit i na podlaze. Celek pak bude působit dokonale harmonicky a promyšleně.

Předložka do koupelny z mikrovláknové žinylky, 80 x 50 cm, 399 Kč, www.tchibo.cz

TILST, ručně vyrobený jutový koberec, hladce tkaný, 70 x 160 cm, 699 Kč, www.ikea.cz

Text: Kateřina Nová
Foto: archiv firem

Více informací se nachází v červencovém vydání z roku 2017.

Uložit

Uložit

Datum vydání: 24. 7. 2017

Edit: