Kombinované chladničky jsou trend!

Obsahují v horní části chladničku a ve spodní mrazničku, nebo obráceně. Mohou být volně stojící, podstavné i vestavné do kuchyňské linky. Na co si dát pozor při jejich výběru?

Jako na tabuli se dá psát křídou na matná skleněná dvířka volně stojící chladničky s mrazničkou XL (KFN 29283 D bb) v exkluzivní edici Blackboard. Disponuje funkcemi PerfectFresh (teplotní rozsah 0 až +3 °C) pro delší čerstvost a trvanlivost potravin a NoFrost pro eliminaci nepříjemného odmrazování. Díky vnitřnímu prostoru XL a osvětlení pomocí LED nabízí více místa a pohodlí. 51 990 Kč, foto Miele

Určitě by vás měl zajímat vnitřní objem přístroje a jeho uspořádání, hlučnost, spotřeba energie, klimatická třída, počet kompresorů a termostatů i to, zda obsahuje beznámrazovou technologii.

 

Co testuje dTest

Chladicí a mrazicí výkon – za jak dlouho dokáže chladnička zchladit náplně na teplotu 8 a 5 °C, u mrazniček na 18 °C.
Tepelnou stabilitu – tedy vliv okolní teploty. Přístroje testuje při teplotě prostředí 10 a 32 °C. V chladicí části je teplota nastavena na 4 °C, v mrazničce na 18 °C, pokud přístroj nemá dva termostaty, je rozhodující teplota v chladničce.
Doporučené a optimalizované nastavení teplot – měří rozdíly mezi vnitřními teplotami při nastavení termostatu doporučeném výrobcem a ideálními teplotami (4 °C v chladničce, 18 °C v mrazničce).
Izolaci – zjišťuje, za jak dlouho po výpadku elektrického proudu vzroste vnitřní teplota v mrazničce z 18 na 9 °C. Okolní teplota při zkoušce je 25 °C.
Obsluhu – na známce za obsluhu se podílí snadnost čištění, přístupnost úložných prostor, jednoduchost nastavení, viditelnost/slyšitelnost varovných signálů a indikátorů nedovřených dveří nebo vysoké teploty) a vnitřní osvětlení.
Hlučnost a vibrace – zohledňuje se i druh produkovaného provozního hluku. Spotřebu elektrické energie – vychází z naměřených hodnot spotřeby elektrické energie a spočítané efektivity jejího využití na jeden litr využitelného objemu.

Retro lednice LKR3455 je novinkou mezi kombinovanými lednicemi Concept, které svým nadčasovým designem rozzáří nejen kuchyně ve venkovském stylu. Lednice je přehledná díky celkovému objemu 250 l, vnitřnímu LED osvětlení a praktickému stojanu na lahve a plechovky. Celokovové zpracování madel zajišťuje jejich dlouhou životnost. Vybírat můžete z červeného, černého i béžového provedení. 13 999 Kč, foto My Concept

foto My Concept

 

Nové štítky

Od března 2021 obsahují energetické štítky nového formátu třídy A až G. Zmizelo tedy označení s jedním až třemi plusy přidávané k třídě A. Na štítcích se nacházejí QR kódy, prostřednictvím kterých můžete rychle nahlédnout do evropské databáze EPREL. Ta umožňuje snazší porovnání výrobků. Spotřeba energie výrobku je uvedena na zvýrazněném místě uprostřed štítku. U chladniček se stále uvádí roční spotřeba (u jiných spotřebičů jde o spotřebu za určitý počet cyklů, případně hodin provozu).

Technologii Double NoFrost obsahují kombinované chladničky řady PCD (mají dva oddělené výparníky, dva nezávislé ventilátory, dva oddělené okruhy). Prodlužují čerstvost potravin, nevysušují je a zajišťují hygienicky čisté klima. Zásuvky s funkcí HumidityControl umožňují nastavení úrovně vlhkosti. Chladničky můžete umístit i do chladnější komory a mrazák bude díky technologii FrostProtection stále fungovat. Od 10 000 do 17 500 Kč. Foto Philco

Foto Philco

 

Užitečné vychytávky:

  • Lednice s mrazákem No Frost – brání vzniku námrazy a zároveň automaticky odmrazuje.
  • Antibakteriální povrch na vnitřní straně lednice – zabraňuje šíření bakterií a plísní.
  • Ionizátor – pomáhá udržovat lepší mikroklima, díky tomu se potraviny méně kazí.
  • Nulová zóna – vytváří ideální prostředí pro skladování ovoce, zeleniny a sýrů.
  • Multiairflow – zajišťuje stálé a rovnoměrné proudění chladného vzduchu po celém prostoru kombinované chladničky.
  • Super chlazení a super mrazení – oceníte zejména při vkládání nových potravin.

Kombinovaná chladnička INFC8 TO32X je vybavena funkcí Push&Go pro rychlé obnovení optimálních podmínek i po vložení velkých nákupů, a to stiskem stejnojmenného tlačítka. Potraviny zůstanou déle čerstvé i díky pokročilé beznámrazové chladicí technologii Total No Frost. Chladnička má variabilní interiér, police s nosností 100 kg i praktickou úložnou dózu Pick&Go pro uskladnění či přenos potravin. Foto Indesit

Foto Indesit

Foto Indesit

 

 

Dvoudveřovou chladničku v horní části a dva mrazicí šuplíky dole nabízí chladnička RF632N4WIE typu French Door s 485 l úložného prostoru. Beznámrazová technologie N o Frost a prostorové chlazení Multi AirFlow se starají o kondici potravin. Extra široké police, velké zásuvky na ovoce a zeleninu s regulací vlhkosti, nulová zásuvka a integrovaný dávkovač studené vody s dotykovým displejem. 19 990 Kč, foto Hisense

foto Hisense

 

text Vanda Jesenská

foto se souhlasem firem Miele, My Concept, Philco, Indesit, Hisense

Datum vydání: 5. 5. 2022

Edit: