Léto, děti a párty!

Jak tohle může jenom dopadnout… Samozřejmě, že záleží hlavně na tom, jak čiperné kamarády vašich dětí na akci pozvete a jak se vydaří počasí. Pak už zbývá jen nachystat správné pomocníky a něco dobrého k jídlu a pití a obrnit se velkou dávkou trpělivosti i pochopení. Zabavte dětem mobily, tablety a párty na zahradě může začít!

Připravte se!

Hned na začátek si řekněte, že přece nejde o život a že to krásně zvládnete. Neměli byste na to být sami, ale pozvat na pomoc ještě některého z rodičů zúčastněných dětí, přece jen, není jisté, jak moc se děti „rozjedou“… A na bezpečnost byste měli myslet především, připravit zahradu – posekat trávu, vymýtit jedovaté rostliny a keře, odstranit nebezpečné a ostré předměty, ohlídat psa a podobně.
Pak není na škodu promyslet si alespoň v pár bodech program a zaměření dětské párty – jestli bude třeba v námořnickém stylu, ve stylu lesního království nebo co nejvíc dobrodružná, spojená se schovávačkou nebo stopovačkou. Skvělým závěrem párty může být tombola.
Ale od věci také není nechat věci prostě jen tak plynout a poskytnout dětem jen dokonalé zázemí vaší bezpečné zahrady a ony si už náplň párty vymyslí samy. Vašim úkolem pak bude na ně jen dohlížet a zásobovat je jídlem a pitím.

Skákací pytle Cotton (25 x 65 x 37 cm, bavlna), 1199 Kč/4 ks, www.bonami.cz

Nabídka je pestrá!

Obchody dnes nabízejí nepřeberné množství párty dekorací a doplňků – pořídíte tak snadno a ideálně přes internet i s dovozem přímo domu balónky, papírové čepice, masky, lampiony i papírové nádobí, které je mimochodem ideální volbou – nerozbije se a nemusíte ho pak mýt.

Stejně pestrá je i nabídka receptů na občerstvení na dětskou letní párty, stačí zaskočit do knihkupectví, nebo se mrknout opět na internet. A nemusíte se držet tradičních a oblíbených sladkostí, jako jsou muffiny a cupcaky, děti ocení i slané dobroty – jednohubky nebo ovocné špízy, smoothies, koktejly a podobně. Dbejte především na vizuální stránku, tak děti zaručeně k občerstvení přilákáte.

Co děti nikdy neomrzí…

  • malování na obličej
  • házení míčků na cíl
  • hra na schovávanou
  • hra na slepou bábu
  • diskotéka
  • tanec s balónkem
  • skákání v pytlích
  • jakákoliv zábava s vodou
  • výroba obřích bublin

Připravila: Mirka Vernerová
Foto: archiv firem

Více informací se nachází v červencovém vydání z roku 2017, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

Edit: