Novinky z Paříže

Na letošním zářijovém veletrhu Maison & Objet, odehrávajícím se poblíž největšího pařížského letiště, se v designovém kotli míchala spousta zajímavého. Kořenilo se minulostí i venkovem, ale tendence k jednoduchosti byla zřetelná.

Tou hlavní změnou oproti předchozím ročníkům pařížského Maisonu, který probíhá rovnou dvakrát ročně, byla proměna, kterou určil podtitul veletrhu. Zní Essentiel, a jak už sám název napovídá, vychází z prazákladu materiálů a linií. Představíme ho zvlášť, abyste si minimalistickou čistotu mohli vychutnat.

3

Kolekce sklenic Linely Earth, Chef & Sommelier

2

Now!design vivre, šálky Krajina, Bodo Sperlein pro Nikko

1

Zvířátka potěší vždycky… Z haly č. 7

Moderní klasika je jedním ze stavebních kamenů interiéru, používá prvky etno i vintage.

Nejprve nabízíme směsici všeho možného, co mohlo být k vidění. Prezentoval se zde Hubert Le Gall, nositel titulu Designér roku, proslavený nejen krbem, nad nímž se vznáší hlava černé žirafy, zvědavě pokukující dolů, ale osobitým a svérázným designem vůbec, v němž nechybí nadsázka, humor a smysl pro hru. Není to výstřední exot, jeho exponáty zařazují muzea čile do svých sbírek současného umění a designu.

4

Utopia, porcelán s platinou z Limoge

5

Now!… Porcelán Blossom Goldline, Nikko

6

Opět expozice Now! Design vivre, tentokrát se představuje střízlivá klasika.

U textilu má přednost příroda, neutrální tóny, nadčasová a jednoduchá geometrie, kvalita.

Protipólem jsou věci vycházející z tradice, klasiky či rovnou minulých stylů, které jsou ale zpracovány svěže a současně. Ubylo zdobnosti a ostrých barev, přibylo jemných tónů a milé, citově podbarvené střízlivosti.

7

A opět žijící design v hale 8, inspirace lžící je u této vytáhlé elegantní židle více než zřejmá. Návrh: Phillipp Aduatz

9

Toto jednoduché sofa na lehkých kovových nožkách se jmenuje Miss Chister, navrhl jej Stephen Mathieu. Now! Design vivre

10

Lampa Fifty-fifty, Cristian Gavoile

Různé směry spojuje stoprocentní profesionalita, s níž každý vytváří i vystavuje. Vše se krásně mísí. Organické tvary, střízlivost, textury místo laků, tlumené barvy, industriální styl i patina, která má vzbudit pocit větší autenticity. A také důraz na recyklaci, přírodní materiály, a vyvážený cit pro všechny cizí kultury.

11

12

Sofa pro seniory pro společné posezení, The Oxford by Timothy Oulton

13

Hubert le Gall měl jako designér roku vlastní expozici, zde jeho skutečně Ušák.

15

Marianne Diemer navrhla moderní interiérové polštáře s tisky i výšivkou.

Stálá a stále oblíbená expozice Now! Design vivre představila sofa, polštáře, porcelán, sklo i nábytek, kde se potvrzuje vše shora řečené: Jednoduché tvary, inspirace minulostí i zcela nové, ryze současné uchopení materiálů. A když už oči přestávají vnímat skvělý design, potěší vás i takové věci, jako jsou koberečky, drobnosti na stůl, porcelán se zvířátky nebo rovnou plyšové hračky. Paříž a její velkorysý přístup k tomu, co si dát do bytu, pořád žije…

16  17

21

Vtipné sítko na čaj – Eva Solo, povlečení Helsinki – Fratelli Graziano a přehoz s hedvábím – Gingerlily

18

Hubert le Gall, šatník, zrcadlo a světlo

19

Airborne, imitace zebry

20

Intuitivní stůl, studio Koket

Datum vydání: 17. 9. 2012

Edit: