Pokoj pro dvě děti

Rodina si přála dětský pokojík, kde se jednoduše řečeno bude cítit dobře. Útulný a praktický, který podněcuje dětskou kreativitu.

Požadovali jsme pokojík, který bude nadčasový a poroste spolu s dětmi,“ říká maminka dvou malých sourozenců. „Architektka Andrea Jašková byla tou nejlepší volbou, kterou jsme mohli udělat. Je to obrovská profesionálka, člověk na správném místě. Pokojík předčil naše očekávání. Děti jsou nadšené a my též.“ Podmínkou bylo zachování vinylové podlahy, kterou již dříve realizovala firma Barkotex, a také vestavěné skříně se zrcadlem. Mezi jejím bokem a dveřmi vzniklo hluché místo, které architektka vyplnila věšáky podle vlastního návrhu. Sama také navrhla postele, stoly, zásuvkové díly a otevřené skříňky, které pro ni vyrobila firma Valušek interiér (stejně tak dřevěné úchytky). Nábytek je buď dřevěný dýhovaný, ošetřený olejem, nebo jde o barevně lakovaný masiv.

 

„Oblečené“ okno

Provedení měla na starosti paní Břenková ze společnosti Decor Concept. „Společně jsme vybraly záclonu, stejnou jako ve všech místnostech v bytě, dále závěsy, v tomto případě stejný typ, ale jinou barvu, v každém pokoji máme odlišnou. Zajistila nám kompletní servis, tedy i člověka, který namontoval vybrané garnýže. Švadlena ušila záclony a závěsy a přijela je i nainstalovat. Paní Břenková na celek dohlížela,“ vzpomíná majitelka.

 

Důležitá je atmosféra

„Ráda bych zmínila, že jsme moc spokojení s osvětlením dětského pokoje,“ hodnotí maminka dětí. „Máme zde LED osvětlení pod garnýží. Jedná se o systém Philips Hue, do kterého patří i další svítidla ve zbývají cích místnostech bytu. Ovládáme je pomocí přenosného ovladače a dále přes mobilní telefon. Je zde možnost zvolit až 16 milionů barev . V dětském pokojíku využíváme dále žárovky Nordlux, dovezené z Dánska a rozvěšené u stropu. Jsou lehké, vzdušné a navozují skvělou atmosféru.“ U dětských postelí pak slouží mráčky z IKEA a světelný řetěz. Dobře se tak dá vrstvit intenzita osvětlení. Příjemný vzhled dodává pokoji i tapeta s jemným vzorem na stěně za stolem a decentně barevný kusový koberec. Zajímavý prvek tvoří porcelánové úchytky na nábytku. Architektka zkrátka vytvořila jemný vzdušný nadčasový pokojík, který se dětem i rodičům jen tak neomrzí.


Ing. arch. Andrea Jašková

Na začátku se vždy snažím zadavatele důkladně vyzpovídat a dozvědět se co nejvíce informací. Jen tak je můj návrh pro ně do budoucna flexibilní. Chci vyhovět zadání a dosáhnout, aby se interiér obyvatelům líbil. V tomto případě chtěli použít modrou barvu, i když já bych ji ještě ubrala. Vše šlo velmi rychle a bez problémů.
www.andreajaskova.cz


 

text Vanda Jesenská foto Robert Žákovič

 

 

Datum vydání: 22. 2. 2021

Edit: