Turíňané žijí v kuchyni

Třípokojový byt v činžovním domě z konce 19. století harmonicky kombinuje moderní vybavení s dobovou, bíle omítnutou cihlovou klenbou. Navzdory střední velikosti působí domácnost velmi prostorně, i díky chytře rozmístěným nábytkovým kusům, které často zastanou více funkcí.

turinane dlouhy

Budova na ulici Via Massena má důstojnou atmosféru, vysoká dřevěná vrata, vstup dlážděný pořádnými kamennými deskami. V bytě pak vstoupíte rovnou do centra veškerého dění, téměř vpadnete do ostrůvkové kuchyně, která se otevírá dvěma balkony do klidného vnitrobloku. Dům z roku 1881 hostí hudebně nadaný tvořivý pár, který využívá obývací pokoj i k pořádání menších koncertů. Permanentní koncert ovšem probíhá pod taktovkou praktických řešení značky Lago. Kuchyň kombinuje černou a bílou barvu skleněných dvířek. Váha opticky spočívá na černém ostrůvku, skříň s vestavnými spotřebiči a spížní skříň vsazená do zdí jsou bílé, téměř se zdmi splývají. Barevné provedení kuchyně odkazuje také na černo-bílou schodišťovou mozaiku před vstupem. Obývací zónu prohřívá malý krb, jsme přece jen v severní Itálii.

turinane2

Mezi společenskou část a klidovou zónu je vsazen grafitově vybarvený kvádr s hygienickým zázemím, malou koupelnou s toaletou. Zasahovalo se tu odvážně do nosné zdi, váhu vyšších pater nesou přiznané kovové překlady. Z prostorově úsporných důvodů je koupelnička uzavřena posuvnými dveřmi. V pracovně stejně jako v obýváku je nábytek řady 36e8 je doplněn kolekcí Air, která se vznáší na pevných skleněných nohou. V ložnici si majitelé sestavou vysokých skříní z kolekce Now vytvořili oddělenou šatnu.

turinane1

Osobitě zařízené turínské bydlení jste ještě nedávno mohli navštívit v rámci projektu Appartamento Lago. Jak funguje? Společensky založení majitelé s přispěním značky rekonstruují a vybavují své byty zařízením zmiňovaného italského nábytkového výrobce výměnou za příslib, že ponechají dveře otevřené návštěvám zvědavým, jak nábytkové programy fungují v reálném životě. V současné době existuje přibližně deset takových bytů v Itálii a Španělsku. A teď zpozorněte, další zájemci o spolupráci se právě intenzivně hledají! Více na www.appartamentolago.com

obyvak_DSC9334

Foto: Lago

 

Datum vydání: 13. 6. 2015

Edit: