Vánoční výzdoba

adventní svícen ze dřeva

Adventní svícen z akátového dřeva o průměru 26 cm se dá přizdobit podle vlastního přání. 999Kč, foto: Butlers

Blíží se nejkrásnější svátky roku a doba sváteční výzdoby domácnosti. Inspirujte se klasickými i méně tradičními dekoracemi, které z bytu dělají domov…

Ve sváteční výzdobě by neměl chybět adventní věnec se čtyřmi svíčkami, které se postupně zapalují první až čtvrtou adventní neděli. Podoby věnce mohou být různé, od klasických ze smrkového nebo jedlového chvojí přes jednoduché kovové svícny až po moderní varianty, například ve formě nerezového stojanu na čajové svíčky. Ctíte-li tradici, můžete do dekorování domácnosti zapojit betlém, který si vytvoříte třeba z vlastnoručně upečených a ozdobených perníčků. Nebo si ho pořiďte hotový podle vlastního vkusu a také stylu, v němž chcete výzdobu pojmout. Sázkou na jistotu jsou nejrůznější druhy svícnů, řetězů, girland a závěsných dekorací s LED žárovkami, které nejlépe navodí slavnostní náladu.

keramické domečky svícínky

Keramické domečky v pastelových barvách fungují jako stylové svícínky. 1 890Kč / 4ks, foto: Bonami

Vlastnoruční dekorace

Vlastní tvořivosti se meze nekladou, takže se pusťte do výroby adventního věnce na stůl, na okno nebo na dveře, případně si vyrobte jednoduchý adventní kalendář pomocí dvaceti čtyř očíslovaných krabiček, obálek, sáčků nebo taštiček. Velmi snadno lze vytvořit i adventní kalendář nebo nástěnku ve tvaru vánočního stromku z tyček nebo větviček různých délek (od nejdelší dole po nejkratší nahoře), které jsou na krajích spojené provázkem. Hotovou dekoraci v této podobě nabízí například obchodní dům IKEA v rámci své vánoční kolekce Vinterfint 23. K milé atmosféře a tak trochu k návratu do dětství přispějí i nejrůznější dřevěné, keramické či skleněné figurky nebo svítící chaloupky.

vánoční dózy

Veselé dózy v podobě Mikuláše či sněhuláka ochotně uchovají čerstvě napečené cukroví. Foto: Apropos-shop

 

Text: Dita Fingerlandová
Foto: archiv firem

Datum vydání: 15. 12. 2023

Edit: