Wok, tepan i gril

V počátcích se indukci vyčítalo, že vyžaduje speciální nádobí. To stále trvá, ale nabídka se stále rozšiřuje. A také, že na ní není možné vařit v pánvi wok. A i to už je minulost. Na indukci se dá dělat mnohem víc – třeba také grilovat nebo vařit na tepanu.
NEJEN NEREZ

Komunikovat s indukční cívkou pod varnou deskou sice může jen feromagnetické dno (známá zkouška s magnetem – reaguje-li magnet na materiál dna varné nádoby, lze nádobu s velkou pravděpodobností použít na indukci). Ale zdaleka se nemusíte omezovat jen na nádobí nerezové, třebaže je nejčastější, velmi odolné a bez problémů jej obvykle lze mýt v myčce nádobí. Výrobci dnes v sortimentu nádobí určeného na indukci nabízejí i kastrůlky, hrnce, konvičky keramické, ba dokonce měděné. To, zda lze konkrétní kus použít pro indukční vaření, zjistíte snadno při koupi podle symbolu cívky.

Set nádobí Zwilling, nerezová ocel 18/10 s matným povrchem, sendvičové dno se silným hliníkovým jádrem, vhodné pro všechny typy sporáků včetně indukce i pro použití v troubě, akční cena 7395 Kč/5 ks, www.vasekuchyne.cz

NEJEN ASIJSKÁ KUCHYNĚ

Existují už modely desek s prohlubní vhodnou na wok pánev. K dispozici je i doplňkové vybavení – pánev wok se speciálním stojanem, který lze použít na jakékoli indukční desce. Na indukci lze dnes dokonce i grilovat. Zajímavým přídavným prvkem je deska, která položená na indukční varnou plochu tento způsob přípravy pokrmů umožní. A můžete mít i tepan – desku, na níž lze suroviny nejen grilovat, ale také dusit nebo flambovat.

Více informací se nachází v listopadovém vydání z roku 2017, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

Text: Kateřina Nová
Foto: archiv firem

Datum vydání: 1. 12. 2017

Edit: