Byt, který získal zlatou

Malá koupelna, v níž se nemůžete otočit, aniž byste shodili zrcadlo, nedostatek úložného prostoru, bezradnost nad tím, kam s pračkou. Ne, není řeč o panelákových bytech, ale o mnohých nových bytových jednotkách. My vám však představíme jeden z bytů, který netrpí staronovými nedostatky.

Pod bytem je podepsána společnost Zelené město a nachází se v jednom z bytových domů stejnojmenného developerského projektu v Praze 3 – na svazích pod Třešňovkou. O kvalitě svědčí prvenství v soutěži Best of Reality v kategorii rezidenčních domů. A v jakých disciplínách se soutěžilo? Body se udělovaly za výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalitu realizace a úspěšnost na trhu.

2

Z předzahrádky se vstupuje přímo do jídelny.

1

Fotografie v bytě byly pořízeny v období, kdy sloužil jako vzorový. Dnes již má své majitele, kteří si ho vybavili dle svého vkusu.

PROMYŠLENÁ DISPOZICE

Byt 3 + k. k. s podlahovou plochou 82,57 m2 (bez balkonu a terasy) nepostrádá funkční dispoziční logiku. Autor projektu bytu nespouštěl ze zřetele, aby se v něm v prvé řadě majitelům dobře žilo. Při návrhu dispozice dbal na správné zónování – oddělení privátní zóny s ložnicemi od veřejné zóny (vstupní prostor, samostatné WC a vstup do obývacího pokoje). Nezapomnělo se ani na komoru s pračkou a dostatek úložného prostoru v podobě vestavných skříní. Za vstupními dveřmi se ocitnete v prostorné předsíni ve tvaru písmene L. Zádveřní část nabízí dostatečný prostor k odchodům, příchodům i přijímání návštěv a nechybí ani kapacitně dostačující úložné prostory k odkládání obuvi a svršků. Za vstupními dveřmi po levé straně předsíně je situována víceúčelová komora. Vejde se do ní například pračka, žehlicí prkno a další nezbytná výbava každé domácnosti. Dveřmi v sousedství komory se vstupuje na samostatnou toaletu. Za dalšími dveřmi, na stejné straně, ale již za rohem předsíně, je situována dostatečně velká koupelna s WC. Dalšími dveřmi vejdete do rodičovské ložnice, ze které je stejně jako z vedlejšího dětského pokoje přístup na terasu. Dětský pokoj má dostatek metrů čtverečních i pro dva obyvatele. Roli centra společenského života – obývacího pokoje, kuchyně a jídelny – hraje prostorná místnost o rozloze více než 30 m2. Její spojení s okolním světem zajišťují dvě francouzská okna. Jedno umožňuje přístup na balkon, druhé na předzahrádku. Důležité je, že autoři projektu nešetřili na rozměrech balkonů a teras. Za minimální hloubku venkovního prostoru zvolili 1,8 m2, což je rozměr umožňující umístění stolku se zázemím při zajištění pohodlného průchodu.

4

S italským designem koresponduje kuchyň „domácí „ výroby – společnosti KOMENDA CREATIVES. Pracovní desku má vyrobenou z vysokotlakého laminátu s postformingovou hranou v provedení bílá mat. Cena včetně veškerého vybavení a dopravy 138 000 Kč.

5

Vybavení bytu je designově velmi zajímavé a zároveň funkční.

Technické údaje:
Realizace: Projekt Zelené město
Developerská společnost: Zelené město, a. s.
Generální dodavatel: Syner
Stavební materiál: pálené zdivo
Dispozice: 3 + k. k.
Rozloha: 82,7 m2
Podlahy: třívrstvá dřevěná podlaha, keramická dlažba
Okna: dřevěná

6

7

8

V bytě promyšleně oddělena privátní a veřejná zóna.

V ITALSKÉM RYTMU

Inspiraci nabízí rovněž vkusné, designově zajímavé, a při tom funkční vybavení bytu, jehož podobu navrhl bytový designér Milo Strach. Byt kromě kuchyně, pocházející z dílny společnosti Komenda Creatives a hygienických místností od A-keramika, od nábytku až po doplňky vybavila společnost Living plus produkty italských značek, které zastupuje. Pocházejí z dílen společností Desalto, SMA SpA, Orme, mladé společnosti Miotto a Colombini. Výsledkem je vkusně vybavený byt v duchu proslulého italského designu. V bytě byly použity dva druhy podlahových krytin – v obytných a komunikačních prostorech třívrstvá dřevěná podlaha (matný dub classic), v ostatních prostorech keramická dlažba. Tvrzení, že byt nabízí inspiraci od podlahy ke stropu, nemá sebemenší příchuť fráze, neboť do vytvoření celkové kompozice, nálady bytu je zapojena i výmalba bytu. Ta má většinou podobu kombinace bílé s výraznou pastelovou barvou, která pak ladí například s kobercem, potahy nebo jinými bytovými doplňky.

9

Koupelnu vybavila sanitou, obklady a dlažbou společnost A – KERAMIKA.

10

Ložnice nabízí příjemný odpočinek.

12

Podlahu v obytných a komunikačních prostorech tvoří třívrstvá dřevěná podlaha.

 

Datum vydání: 29. 11. 2015

Edit: