Dotek přírody

Předpokladem kvalitního bydlení a přívětivého domova je promyšlená a funkční dispozice, žádoucí uživatelský komfort a styl vybavení, který odpovídá našemu vkusu. Na konečné podobě vzorového bytu z projektu Čakovický park se navíc podepsala i sama lokalita, v níž je realizován.

Autorka návrhu vybavení bytu, interiérová designérka Simona Fritz, známá z televizního pořadu Jak se staví sen, říká: „Již sama poloha projektu Čakovický park a bezprostřední blízkost čakovického zámku vybízí k tomu, aby koncept vzorového bytu zněl Dotek přírody. Proto jsem se po velmi krátké rozvaze rozhodla vydat se tímto směrem.“

2

DISPOZIČNÍ ŘEŠENÍ

Projekt Čakovický park nabízí byty, které lze zařadit do kategorie designové. Přívlastek designové však v tomto případě neznamená jen to, že bytové jednotky pěkně vypadají a jsou kvalitně zpracované, ale i že jsou promyšlené do posledního detailu. Konkrétně vzorový byt má dispoziční řešení 3 + k. k. a dokáže poskytnout moderní útulný domov tříčlenné až čtyřčlenné rodině. Ze společného prostoru se vstupuje do dostatečně prostorného zádveří. Přímo naproti vstupním dveřím je situován hlavní obytný prostor, který tvoří obývací pokoj, jídelna a kuchyně. V chodbě jsou po pravé straně dveře do technické místnosti, na protější straně samostatné WC a v jeho sousedství koupelna vybavená vanou. Dalšími dveřmi se pak vstupuje do dětského pokoje, místnosti, která však stejně dobře zvládne i roli pracovny či pokoje pro hosty. Za posledními dveřmi po pravé straně chodby se nachází ložnice, ze které je stejně jako z obývacího pokoje přístup na prostornou terasu obloženou dlažbou z vymývaného betonu.

VIZITKA PROJEKTU
Realizace: bytový dům z projektu Čakovický park
Investor: První rezidenční uzavřený investiční fond, a. s.
Hlavní dodavatel: IMOS Brno, a. s.
Stavební konstrukce domů: nosný systém – železobetonový doplněný vyzdívkami, např. Porotherm a kontaktní zateplovací systém s probarvenou omítkou; nenosné vnitřní příčky – příčky bytové zděné cihelné, např. Porotherm, v koupelnách s přizdívkou, příčky mezibytové – monolitické;
Dispozice bytu: 3 + k. k.
Okna: plastová, vícekomorová s termoizolačním zasklením, mají čtyřpolohové otevírání s mikroventilací, celoobvodové kování a vnitřní bílé parapety
Podlahové krytiny: keramická dlažba, laminátové plovoucí
Způsob vytápění: elektrické podlahové
Kontakt pro domluvení prohlídky: 800 350 111 (zelená linka ZDARMA),  info@mkdevelopment.cz

1

Obývacímu pokoji vévodí stěna zpracovaná s efektem lesklé stěrky, která má evokovat pohled na ve větru vlající pole s obilím… Této stěně dominují dvě velká zrcadla.

3

Stát ve státě představuje v hlavním obytném prostoru jídelní kout.

INSPIRACE V PŘÍRODĚ

Interiérová designérka při navrhování bytu sku tečně čerpala inspiraci v přírodě. Již při vstupu do bytu máte možnost vidět nejrůznější úkazy přírody. Sopky, jezera, pouště i velehory jsou zde na dvanácti satelitních snímcích. Tyto jsou umístěny na zelenkavé stěně, která je vymalovaná speciální stěrkou a má evokovat pohled na travnaté kopce. Také ložnice laděná do šedobéžových odstínů je vybavena ve stejném stylu. Její majitelé se zde mohou dívat do korun stromů. „Je to nádherný a uklidňující pohled. Vždyť člověku se ve skutečnosti ne zrovna často naskytne příležitost lehnout si do trávy a dívat se do korun stromů. Přitom je to tak jednoduché,“ konstatuje s úsměvem designérka, která je zároveň autorkou návrhu skříní i celočalouněného dvojlůžka. V dětském pokoji nás zase vítá medvěd panda. Děti mají zvířata většinou rády, a tak si s nimi rozumí. Obývacímu pokoji vévodí stěna zpracovaná efektem lesklé stěrky, která má evokovat pohled na větrem vlající pole s obilím. Této stěně dominují dvě velká zrcadla. Odrážejí krásu stromů v čakovickém zámeckém parku.

4

Kuchyňská sestava a vybavení obývacího pokoje mají stejný styl.

5

7

V šedobéžově laděné ložnici se majitelé mohou dívat do korun stromů

BAREVNÁ KONCEPCE BYTU

Základem je bílá, béžová a temně hnědá barva a jejich vzájemné kombinace. Každý pokoj má však v akcentech i jednu ze zářivých barev, která mu dává určitý náboj. V dětském pokoji je to tyrkysová, v obývacím pokoji fuchsiová a v ložnici a v předsíni zelenkavá barva. Koupelna, WC a šatna zůstaly v zemitých tónech. „Život je o detailech. Ty tvoří celek a hrají v mých interiérech velkou roli. Celý byt krásně doladí, dají mu neopakovatelný ráz. Vzorový byt jsem navrhla tak, aby vzbuzoval emoce a aby klienti, kteří do něj vstoupí, pocítili radost na duši i v srdci,“ vyznává se designérka.

8

Koupelna a toaleta jsou laděny v zemitých tónech.

9

Již při vstupu do bytu máte možnost vidět nejrůznější úkazy přírody.

 

 

Uložit

Datum vydání: 22. 9. 2016

Edit: