Valentýnské doplňky

Říkejte si o Valentinu, co chcete, Karel Hynek Mácha i Karel božský Gott dobře vědí, že jen v máji se láska rodí… V máji je jediný a pravý lásky čas, všechno kvete, všechno se líhne, vzduch se přímo chvěje vřelými city, mělo by být teplo, a pokud zrovna není studený máj, není nebezpečné usednout na mez či ulehnout na vzrostlý trávník. A to vše lásce svědčí.

Zamilovaní obvykle nadužívají srdce, nejen to svoje, ale také jako symbol, posílají si a dávají srdíčka mnoha podob. Asi to nebude náhoda, že si povšimli i designéři, jak žádaný tvar srdce je, a zařídili se podle toho. V podobě dekorace či rovnou solitéru se objevují někdy očekávaně, jindy překvapivě na všem možném (ba i nemožném). Někdy je to vtipné, jindy romantické, a jindy jednoduše kýčovité. Ale copak to zamilované zajímá? Hlavně že je čím a jak vyjádřit své nefalšované city.

5

Italové lásce rozumějí, pohodlné růžové lůžko je italského původu. Twils

3

Zářivě červená konvice pro krásnou snídani ve dvou. Masa Fuji, Forlife

2

Značka SCANquilt nachystala pro jaro novou kolekci povlečení, které rozkvétá různými květy i barevnými tóny.

1

A nakonec, kdoví, možná si něco se srdcema od srdce pořídí i ti, kteří už dávno stojí nohama na zemi. A když to nebude zrovna srdíčkový vzor, může sehrát stejnou roli i nové romantické povlečení či konvice pro dva. Máj je ten správný čas, jen si vzpomeňte, jak jste tenkrát… Vidíte, i váš letitý partner se na vás tak hezky usmívá. Možná i přinese kytičku, však ta umí vyjádřit city stejně dobře.

7

Konvice s vílou, neformální ruční kresba na limogeském porcelánu. Isabele Toret

8

Hrnečky plné lásky, vlastně srdíček, zpříjemní nejen ráno. Jarsey Pottery

9

Třpytivý korzet je ve skutečnosti paraván. Kam jinam než do ložnice, že? Virginie Poujol

10

Bílé keramické srdce zdobené zlatem. Golden Love, Laura Ellero, Creativando

Více informací se nachází v květnovém vydání z roku 2012, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

img.php

Edit: