Venkovní nábytek

Všechno se mění. Tam, kde nám dřív stačil trávník nebo stará deka, ze které jsme občas setřepali mravence, je dnes promyšlené a zvlášť pro tyto účely vyvíjené bydlení.

Pro venkovní pohodlí už nestačí jen solidní venkovní nábytek, který statečně odolává povětrnostním vlivům, a když je obzvlášť rafinovaný, nemusí se ani uklízet na zimu. Tedy podle toho, jak a kde bydlíte, samozřejmě. U staršího venkovského, ale i městského domku bude pořád nejlépe vyhlížet porostlá pergola s jednoduchým sezením, které se nijak nenabourá do stylu architektury i pergoly, na terase, navazující rovnou na dům se zase osvědčí kromě těch jednoduchých věcí i nábytek, který koresponduje s obytnou místností uvnitř. Ale tam, kde je pro pobyt venku prostor, se můžete pořádně rozmáchnout. Pro život mimo dům se již nedělají jen židle, stoly, lavice a nějaký ten slunečník, ale také venkovní koberce a postele.

4

Cvičit venku? Stylově! Ciclotte. Luca Schieppati, www.ciclotte.com

3

Kovová konstrukce s propletenýma nohama doplněná dřevem, šikovný stolek na zahradu i terasu od Ligne Roset.

2

Venku se má nejen odpočívat, ale o prázdninách stejně jako o zaslouženém víkendu přímo lenošit. Taiga, Maison & Objet Paris

1

Coral, svítidlo, které se dobře hodí ven i dovnitř, je vlastně skládačka. Autor David Trubridge

Na vzrostlých stromech v zahradě staré vily mohou viset nejen různé útulné člověčí budky, ale i sofistikovaná zahradní světla, která lze použít i vevnitř a na terase, takže vytvoří jednotný záměr. Osvětlení je důležité, pokud nechcete omezit svůj pobyt venku jen na denní světlo. Právě večery, kdy je vzduch svěží a všechno utichne, jsou někdy tou nejlepší částí dne. Lampa či svícny na stole, kolem nichž neustále krouží spousta hmyzu, který s radostí padá do občerstvení, nejsou to pravé. K pohodě patří v parnu také vodní osvěžení. Každý asi nemá nebo ani mít nechce bazén, ale zahradní sprcha, která může mít zároveň dobrý design a dotvářet vzhled k zahrady, rozhodně není zbytečná.

5

Vzdušná kukaň Beloua na pobyt nejen na vzduchu, ale i ve vzduchu, studio Design Concept Suspendu.

6

Sezení, stolek, odkládací plocha? Od všeho něco, prostě Brindille

7

Barvy k létu patří, Decoform

8

Plastová židle Ara značky Pedrali, prodává Alax

Kvalitní dřevo je žádoucí v každé podobě. Zapomenout bychom rozhodně neměli na velkou a stále vzedmutou vlnu retro, a doplnit vzhled našeho obydleného exteriéru o dřevo staré (ať už ke svému stáří došlo léty či úpravou lidskou rukou), jakož i „starý“ kovový nábytek a lehce vybledlý textil. A také pamatujte na to, že ještě módnější je mix nového a starého a že se do ničeho nemusíte nutit. K příjemnému prostředí jistě patří i zeleň, dotvářet atmosféru mohou i vhodně volené kontejnery, květináče, jejich obaly a další pomůcky.

12

Kovová konstrukce a ručně vyplétaný nylon, to je Ferris, design Kenneth Cobonpue.

13

Patina se nosí, sada stoliček značky Batel, Francie

14

Brýle carrera. Značku prodává například eiffel optic

16

Seprané barvy a staré dřevo – to je ono. M & O Paris

17

Modrá prý evokuje prázdniny, volnost, dekor na ubruse Valsa shodně i moře. Iris-I&S

Pokud je vaše terasa v patře či na činžáku v městské zástavbě, musíte pochopitelně brát v úvahu její orientaci na světové strany a podle toho volit rostlinstvo. Ideální je namíchat zelené a kvetoucí rostliny a také zintimnit (nejste-li na střeše) prostor různými zástěnami a předěly, případně zneprůhledněním zábradlí. Hlavně si to venku pěkně a pohodlně užívejte.

19

Lehátko i stůl, stačí oddělit horní a spodní část, a spodek otočit. Tic-Tac Slide

20

Tree: Dřevěný rám a přírodní potah, synonymum pro odpočívání venku. Wewood

21

Letní stůl s deskou jako „plástev“, Ligne Roset

22

Karafa Vera ze silnostěnného skla. Víčko lze volit z pěti barevných variant, 199 Kč, objem 1 litr. TESCOMA

23

Kolébací lehátko Sling, pohodlí zvyšují polštáře. David Trubridge

Více informací se nachází v srpnovém vydání z roku 2012, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

img.php

Datum vydání: 20. 5. 2017

Edit: